Pēc Saeimas eirobalsojuma. Tālākais.


 31.janvāra rīts bija tik asarains, ka šķita- kopā ar Latvijas iedzīvotājiem arī augstāka vara raud- vismaz lietus veidā. Skumji, ka nākas domāt par to, ko grib darīt un dara valdošie mūsdienu Kirhenšteini-Bērziņi, Lāči-Dombrovski, Noviki-Reiniki. Latvijas valsts iznīcināšanu.
Rīcība kā 1940.gadā. Tiesa, sabiedrībā atskaņas par notiekošo nav tik gaidošas un uz  valdošajiem cerošas. Ļaudis rīkojas paši.
 Pats balsojums atnesa vienu patīkamu pārsteigumu- Dombravas „NĒ” eiro. Atklāti sakot, es cerēju, ka tikpat drosmīga un vienota ar sabiedrību būs Vineta Poriņa. Nebija, žēl. Vairāk īsti arī nebija uz ko cerēt.
 Tomēr jau pirms Saeimas balsojuma CVK(Centrālajā Vēlēšanu komisijā) tika iesniegts viens referenduma par eiro jeb latu pieteikums, ko 30.janvārī CVK noraidīja. Iesniedzējs ir gatavs to pārstrādāt un atkārtoti iesniegt.  Tajā pašā 30.janvāra dienā CVK tika iesniegts otrs pieteikums referendumam- par grozījumiem likumā „Par Latvijas Banku":
Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par Latvijas Banku”
Izteikt 34.pantu šādā redakcijā:
34. pants. Latvijas Republikas nacionālās naudas vienība ir lats, kurā ir 100 santīmu. Lats ir vienīgais likumīgais maksāšanas līdzeklis Latvijā līdz brīdim, kad tauta tautas nobalsošanā lemj savādāk. Naudaszīmju aprakstu, numurēšanu, reģistrāciju un monetāro segumu nosaka Latvijas Bankas padome.
Latvijas Bankas padome arī nosaka kārtību, kādā naudaszīmes izņemamas no apgrozības un bojātās naudaszīmes aizstājamas ar derīgām.
Latvijas Bankai ir tiesības laist apgrozībā jubilejas un piemiņas monētas, arī tādas, kuru izgatavošanā lietoti dārgmetāli.
Tagad jāgaida 45 dienas, līdz CVK sniegs savu atzinumu par šo pieteikumu.
Vēl  Saeimas deputāte I.Grigule  grib izmantot opozīcijā esošos  deputātus, lai rosinātu Valsts prezidentu izsludināt referendumu jeb tautas nobalsošanu par mūsu valstī lietojamo naudu.
Zināms, ka vēl citi veido grupas, lai CVK rosinātu tautas nobalsošanas jeb referenduma rīkošanu.
Nav tā, ka nekas nenotiek un viss pazaudēts, Dombrovskis varēs dejot uz mūsu iznīcinātās tautas kauliem. Notiek neatlaidīga pretošanās nīstajam Dombrovska režīmam vai kliķei.
 Nav arī tā, ka tagad visiem jāgaida un jācer uz nobalsošanas jeb referenduma rosinātājiem. Iespēju ir diezgan daudz.
1)      Rakstīt vēstules Valsts prezidentam. Man gan teica, ka viņš vecs un valdošajiem paklausīgs, bet  cits teica, ka mūža nogalē cilvēks dažreiz aizdomājas par dzīves laikā paveikto un varbūt mūsu pensionētajā miljonārā ierunājas sirdsapziņa. Diez vai viņš grib sagaidīt, ka garāmgājēji spļaus uz viņa kapa. Noteikti grib, lai bērni var lepoties vai vismaz nekaunēties par tēvu. Ar vēstulēm A.Bērziņam varam stiprināt šo viņa vēlmi atbalstīt Saeimas deputātu ( tieši I.Grigules) rosināto tautas nobalsošanas rīkošanu.
2)      Var piedalīties un veidot savas iniciatīvas grupas jaunu nobalsošanu  jeb referendumu pieteikšanai. Ne tikai par latu, bet varbūt arī par Saeimas atlaišanu. Saeimas atlaišanai vajag tikai 10000 parakstu, lai valsts sāktu tālāko par kopējiem līdzekļiem. Dažs saka- jā, bet tad, ja tas izdodas, jaunievēlētā Saeima strādās tikai gadu! Manuprāt, tas varētu būt pat labi. Gads ir pietiekoši daudz, lai izvērtētu ievēlētos, neaizmirstu viņu labos un sliktos darbus. Pēc gada. Jā, pēc gada un nevis četriem tautai būs iespēja savas kļūdas labot un vienkārši neievēlēt uzticību neattaisnojušos. Tā varētu būt ļoti laba iespēja, ja Saeimas atlaišanu gatavo tam, lai jaunievēlētie atceļ  eiro ieviešanu, sāk strādāt sabiedrības labā. Ja ir vēlme neredzēt Saeimā Āboltiņas, Zaķus, Čigānes, Dombrovskus, Zatlerus, Rinkevičus, Pabrikus un ja ir doma, ka varam atrast labākus. Manuprāt, tas ir cerīgs un derīgs ceļš mums visiem. Tiesa, tad vajag vismaz 50 jaunus deputātus- Vienotības, reformistu un pseidonacionāļu Eiropas līdēju vietā.
3) Kopīga doma un koordinācija būs vajadzīga tad, ja valdošie izdomās, ka atļaus sākt par organizētāju līdzekļiem 2 vai pat 3 parakstu vākšanas. Tā varētu būt tāda neģēliga spēle, cerot, ka sadalot naudas līdzekļus vairākām kampaņām, neizdosies neviena.Tad vajadzēs izvēlēties vienu, lai pirmajā posmā vismaz vienai iecerei parakstus savāc.
Ko darīt ir, iespējas-arī. Būtu tikai vēlme rīkoties un meklēt sakarīgus cilvēkus un viedokļus. Būt gataviem Saeimas atlaišanai, lai atkal neievēlētu zagleristu  līdziniekus. Domāsim un rīkosimies!
A.B.
Komentāri (0)  |  2013-02-02 07:21  |  Skatīts: 971x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ