Vienlīdzības pieprasījums viedokļu atbalstā.


Šodien biedrība ”Latvija par latu” iesniedza Valsts Kancelejā „Eiro ieviešanas koordinācijas padomei” adresētu iesniegumu par valsts līdzekļu taisnīgu sadali eiro ieviešanas jautājumu skaidrošanā. Kāpēc ar eiro saistītus jautājumus ir privileģēti publiski skaidrot tikai eirooptimisti? Pie tam par visu valsts iedzīvotāju kopīgo naudu. Eiroskeptiķi arī var to darīt.
Iesnieguma teksts:
Valsts Kancelejai
„Eiro ieviešanas koordinācijas padomei”
no biedrības „Latvija par latu”, reģ. Nr.50008204061,
jurid. adrese: ***********************************, tālr.:
Iesniegums
Līdzīgi kā „Eiro ieviešanas koordinācijas padome”, Ministru Kabinets, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un dažādas eiro ieviešanas piekritēju organizācijas uzskatām, ka arī biedrība „Latvija par latu” var objektīvi atspoguļot informāciju, kura saistīta ar eiro ieviešanas lietderību un likumību. Tāpēc vēlamies kopā ar Jums piedalīties gan šo jautājumu pētīšanā un publicēšanā, gan viedokļu līdzvērtīgā paušanā plašsaziņas līdzekļos.
Biedrību „Latvija par latu” ir veidojušas un to atbalsta vairākas sabiedriskas organizācijas. Pamatmērķis šīs organizācijas tapšanai ir referenduma rosināšana par nacionālās valūtas saglabāšanu, kas arī tiks īstenots tuvākajās dienās. Šī biedrība pauž vairāku organizāciju kopējo viedokli šajā jautājumā. Mēs pārstāvam citu – diametrāli pretēju viedokli eiro ieviešanas jautājumā, nekā pašreiz pie varas esošās politiskās partijas.
Par cik dažādas sociālās aptaujas liecina, ka iedzīvotāju vairākums ir pret eiro ieviešanu, tad būtu tikai godīgi, ja lielāko daļu (proporcionāli aptauju datiem) no šī plānotā finansējuma eiro ieviešanas plusu un mīnusu skaidrošanai (1,4 milj.Ls), saņemtu eiroskeptiskas organizācijas savu viedokļu paušanai.
Saprotot to, ka cilvēku viedokļi var mainīties laika gaitā un sociālās aptaujas varētu arī nebūt pilnībā objektīvas, mēs uzskatām, ka plānotais finansējums 1,4 milj. Ls būtu jāsadala līdzīgās daļās 50/50 vienu pusi piešķirot eiro ieviešanas ideju piekritējiem, bet otru – šīs idejas pretiniekiem. Tas būtu saskaņā ar taisnīgas valsts pārvaldes, kā arī sabiedriskā labuma taisnīgas izlietošanas principiem. Katrai ideju grupai ir tiesības uz savu proporcionālu daļu gan kopējā labuma izmantošanā, gan viedokļu paušanā plašsaziņu līdzekļos.
2013.gada 24.janvāris
Komentāri (0)  |  2013-01-25 02:09  |  Skatīts: 1016x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ