Kas pārstāvēja Latvijas žīdu īpašumu gribētājus Latvijas televīzijā?


Raidījuma vadītājs pieteica vienkārši- Dmitrijs Krupņikovs. Brālis  Grigorijam Krupņikovam, kas 2002.gadā bija spiests atteikties no LV ministra amata, jo Grigorijs Krupņikovs bija piefiksēts ar aģenta kartīti čekas maisos. Tātad brālis VDK aģentam, kurš cerēja būt Latvijas valsts ministrs. G.Krupņikovs savulaik bija partijas Jaunais Laiks ģenerālsekretārs.

Pats Dmitrijs Krupņikovs zināms kā savulaik uz ASV emigrējis biznesmenis, kas tur nodarbojies ar IT lietām,  Uzsācis meitas firmas darbību Latvijā, ticis pie valsts pasūtījumiem.
Kā vēl Krupņikovu vārds zināms Latvijas vēsturē?
Komunists Grigorijs(Gercs) Krupņikovs  piedalās nelegālās tipogrāfijas darbā. Galvenais tipogrāfiju organizators bija G. Krupņikovs, kas noziedzīgās gaitas sāka, strādādams prokomunistiskā žurnālā «Nord Ost». Vēlāk šis rūdītais komunists organizēja «Spartaka» tipogrāfijas, kurās iespieda nelegālās komunistu melu lapeles «Cīņa»(kopā ar brāli Pēteri), «Vienotā Fronte», «Za Jedinstvo». Padomju okupācijas pirmajā gadā Krupņikovs rediģēja laikrakstu «Proļetarskaja Pravda», žurnālu «Rižskij Krokodil». Kara laikā viņš «cīnījās» sarkanajā komunistu armijā kā bataljona komisārs.
Pēteris Krupņikovs bija Sarkanarmijas Ļeņingradas kara apgabala Pretizlūkošanas pārvaldes Nāvi spiegiem (Smerš) 4.nodaās operatīvais darbinieks leitnanta dienesta pakāpē, vēlāk arī Latvijas PSR Politisko zināšanu un zinātņu popularizēšanas biedrības Rīgas nodaļas direktors, marksisma-ļeņinisma docents Lauksaimniecības akadēmijā Jelgavā.
Krupņikovi pirms kara bijuši bezvalstnieki, bez Latvijas pilsonības.
Tas  ir īsumā, ko atradu.
 
Ir tā, ka Krupņikovu ģimenes pārstāvji pirmskara Latvijā darbojās pret Latvijas valsti komunistiskajā pagrīdē, 1940.gadā atbalstīja okupāciju, strādāja Čekā virsnieka pakāpē, padomju gados kā VDK aģenti stiprināja okupāciju. Tagad Krupņikovi un citi okupācijas atbalstītāji jau atjaunotajā Latvijas valstī (pret kuru šī dzimta vairāk kā 70 gadus cīnījās) grib savākt sev svešu īpašumu, kas piederējis Krupņikovu un viņu cīņu biedru upuriem.
Pats Dmitrijs Krupņikovs TV sacīja, ka viņš un viņa padomju ebreji esot Latvijas patrioti. Vēsturiski ,vismaz par visiem Krupņikoviem, to nevar apgalvot, tieši otrādi- ir zināmi Krupņikovi Latvijas valsts ienaidnieki. 
 
Par to, cik daudz Latvijas žīdu bija lojāli pirmskara Latvijas valstij, var lasīt šeit:

 

Komentāri (0)  |  2015-01-29 05:51  |  Skatīts: 2490x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ