Kreisums, labējums un biedrības nosaukums.


Ir izteiktas konkrētas pretenzijas par mūsu biedrības nosaukumu. Tātad- reāli šobrīd  Latvijā ir tikai labēji  politiski spēki vai partijas. Labējs- tas ir bagāto jeb vienkārši sakot - miljonāru aizstāvis. Latvijas pēdējā divdesmitgade parāda, ,ka valdošie labējie, pārdalot valstij jeb mums visiem kopš padomju laikiem palikušo īpašumu, radīja mežonīgā kapitālisma teritoriju- Latviju, kurā bez zināšanām, bez intelekta, bet apzogot līdzpilsoņus, radīja ļoti dalītu sabiedrību ar mazu grupu superbagātu cilvēku ,kas tādi kļuva, pārējos padarot nabadzīgus. Tādas bija visas agrākās un tagadējās valdošās un Saeimas partijas.  Kreiss- tas nebūt nav  lupatlašu aizstāvis. Kreisie aizstāv cilvēka tiesības ar savu darbu iegūt cilvēka cienījamu dzīvesvietu (dzīvokli, māju ), pārtiku, nodrošinājumu vecumdienām. Šķiet, viss skaidrs. Tie, kas cer citus apzogot, sev piemērojot likumus u.t.t. kļūt par miljonāriem, vēlēšanās balso par Vienotību, RP, ZZS, NA ( ja patīk latviski runājošie tautas īpašuma pārdalītāji un cer pie tiem paredzamā nākotnē piebiedroties) vai SC un PCTVL ( ja patīk krievu valodā runājošie tautas mantas pārdalītāji sev par labu, cer tādiem drīzumā pievienoties). Kā redzam, līdzšinējais partiju dalījums nebija pēc ekonomiskās domāšanas veida, bet tā, kādā valodā ātri tapušie miljonāri grib runāt.
Tiem, kas gribēja dzīvot savā godīgi nopelnītā mājā vai dzīvoklī ( vienalga- miljonāra līmeņa vai ne), neviena pārstāvja politikā nekad nav bijis. Ja neskaita " štata čekistu" , kuru tauta nesadzirdēja ,kad valsts pārdeva Lattelecom, bet  viņš protestēja ar loģiskiem argumentiem. Viņu iegāza tas, ka kompānijā jeb partijā paņēma  ātra miljonāra statusa kārotāju,kurš Latvijas valsts aviokompāniju (to-pirms Airbaltic)  nolaida uz grunti, lai taptu miljonārs un ražotu jogurtu. Šķiet, arī to jogurtu vairs neražo, kas liecina, ka nauda bez intelekta nespēj dot produkciju ražošanā.
Ja kāds teiks- bet NA? Tā taču par visiem  esot? Partija, kuru komandē miljonārs ( R.Zīle, kurš, kā parāda publikācijas, ir ļoti bagāts, bet to slēpj  aiz uzņēmumu  ķēdēm( bija presē-atradīsiet), nevar būt draudzīgs vidējam valsts iedzīvotājam . Tāds var tikai šo vidējo valsts iedzīvotāju mēģināt aptīrīt . Acerieties, pirms 11.Saeimas Zīle pameta NA līdzpriekšsēdētāja vietu, bet tagad atgriezies partijā aktīvi. Acīmredzot citi Nodevīgās Apvienības (pēc pirmā eiro balsojuma) līderi sapratuši, kā sekot Zīles pēdās uz ātrā miljonāra statusu. Jā, atsevišķi  NA ierindas biedri varbūt ir kreisi noskaņoti, bet  viņi nenosaka lēmumu pieņemšanu. Viņus tad, ja grib lēmumu pieņemšanā piedalīties-, piemēram, sasaucot kopsapulci, no partijas izslēdz. Vēl viena nianse. NA kopš partiju qpvienošanās laikiem ir skaitliski ļoti sarukusi. Par to liecina tas, ka agrāk VL kongresi bija ar visu biedru pārstāvniecību, bet 2012.gada VL kongresā bija problēmas ar kvorumu. Skaitliski cilvēki varbūt zālē bija, bet vai tie visi bija VL biedri( Dempatrioti u.c. )?
Tagad man raksta cilvēki, kuri sevi piesaka kā bijušos VL biedrus. Iespējams ,drīz tā būs, ka cilvēki, kas paspējuši NA pamest pirms eirokauna, izskatīsies ētiski godīgāki pret savu zemi un tautu. Protams, ja vien būs mēģinājuši ar partijas statūtos paredzēto-mainīt kopsapulcē programmas viedokli  par eiro. Jā, iespējams, ka vadība arī baidās, ka kopsapulce parādīs, ka VL no kādreizējiem 400 ir palikuši kādi100 formāli biedri. Varbūt arī tādēļ tāda histērija pret  VL kopsapulces sasaukšanu? 
Mazliet no temata aizgāju, bet domāju, katram kopumā ir  skaidrs. Miljonāri, kas neskaidros apstākļos ieguvuši miljonus, nekad nesapratīs tos,kas grib nopelnīt  ar savu darbu cienījamai dzīvei. Pret kreisumu , ja vien neesiet šaubīgas izcelsmes miljonārs, pretenzijas nevarētu būt. Otrs vārds. Patriots. Jā, skaļš, arī man augstais stils tekstos īsti pie sirds nav, bet šajā gadījumā tā ir konkrēta norāde. Vēlme savā zemē (patria-tēvzeme no latīņu valodas) katram dzīvot no sava darba augļiem. Nepatīk? Tomer pretenzijas? Tad jāiet pie varā bijušajiem un esošajiem. Viņiem arī tas nav saprotams, ka savā  zemē var gribēt strādāt un nopelnīt, bet nevis otram nozagt un uzreiz daudz.  
A.Bajinskis
Komentāri (2)  |  2012-12-15 03:58  |  Skatīts: 2020x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Edgars* - 2012-12-15 05:11
Protams, Zīle ir dubultā tarifa izredzētais. Varētu pat būt tā, ka elektrības cenu celšanos veicina dubultā tarifa lobiji, nevis Latvenergo hroniskā nepieciešamība. Bet nosaukums kreiss - tomēr ir tāda vergu sacelšanās.

A.Bajinskis* - 2012-12-15 05:30
Nē, visiem ,kas grib nopelnīt godīgi ar savu darbu un prātu, vajadzētu atbalstīt. Šobrīd -tiešām vergu sacelšanās, jo pie varas līdz šim vergturi. ar dažādiem ornamentiem rotātām pātagām.
Patīk ja sit.?


Atpakaļ