Pēc vēlēšanām. Ko saņēmām?


Šobrīd zināmi neoficiālie rezultāti 12.Saeimas vēlēšanās. Ievēlējām tos, par ko vēlētāji nobalsoja. Arī tos, kas uzpirka vēlētājus- laikam jau tas varētu būt Dzintars Zaķis (smags noziegums ar garantētu cietumā sēdēšanu) ,kas pārkāpa likumus, priekšvēlēšanu dienā un vēlēšanu dienā aģitējot- Laimdota Straujuma , tos, kas it kā tiesiskā valstī Latvijā aizliedz izplatīt reģistrētus preses izdevumus ( acīmredzot valdošā Vienotība).
 Daži saka- cik labi ,ka Saskaņai tikai 24 mandāti. Kā skatās. Ja no balsotājiem par Saskaņu ap 20 % bija latvieši- daudzu tautību cilvēki gribēja pārmaiņas valsts varā, viņus vairs neapmierināja latvieši, kaut arī zagļi, pie varas. Patīkami, ka Rīgas apgabalā vēlētāji izsvītroja vienas iestādes ministri Rozentāli.
Citi, paļaujoties sen tīkamo nosaukumu, nobalsoja par ZZS, kaut arī ZZS pie varas ruļļiem ir kopš neatkarības atjaunošanas, visbiežāk vadījuši lauksaimniecības nozari valdībā, panākot to, ka Latvijas zemnieki ES iekšējās konkurences apstākļos ir visneaizsargātākie. Tieši ZZS ir vainojami pie tā, ka ap 2003.-2004.gadu uzplaukusī lauksaimniecības attīstība tagad apstājusies. Lauksaimniecība kļuvusi lielražotāju rūpals bez dažādības. Arī par to atbildīga ZZS, bez  viņu ļurkanuma un valstsvīru mugurkaula neesamības tik tālu LV nebūtu sakropļota.
 Ievēlēti no ZZS- vecais tautpartijietis Māris Kučinskis,  ievēlēts armijas dižkareivis Raimonds Bergmanis, kas laikam gatavojas mācīt zemniekus uzart lauku ar nedaudzajiem Latvijas armijā esošajiem lielgabaliem, arī vecais LKP kadrs Brigmanis. Tā pati vecā šmuce, kas atšķaidīta ar nozari nezinošiem ļautiņiem.
Jenoti sevi pasludina gandrīz par vēlēšanu uzvarētājiem, bet lielais vairums viņu sarakstā jauno seju ir tie paši vecie zagleriešu (RInkevičs, Kozlovskis, Ražuks, Ķirsis, Līpiņa-Egnere ) vai olšteiniešu- jūdasiņu ģīmīši (Upenieks, Junkurs), arī jenotu pulciņā tipiskie valsts apzadzēji (Čigāne- tiesāta kontrabandiste), partiju staigātāji- klaidonīši kažokmainītāji (A.Lejiņš), kam galvenais- pie siles.
Reāli jenotu īstie kadri tika atstumti, bet ievēlēti zaglerieši un Jūdasiņi. Vai tā ir uzvara? Nedomāju, jo rudā likumpārkāpēja uz ielām un autostrādēm palika aiz strīpas. Sakarā ar jenotu vēlēšanu pārkāpumiem- daudz kas var mainīties.
Nodevīgie arī dabūja vairāk kā iepriekšējā Saeimā mandātu, bet kādi cilvēki tika ievēlēti? Rīgā- divi tēvzemieši ,kas pie varas kopš neatkarības atjaunošanas , bet vēl šajā laikā ņaud tviterī , ka kaut kas nav izdarīts (Cilinskis- aizsardzības jomā ņaud, bet kas liedza iepriekšējos 24 gadus darīt?). Viens no tiem- Rasnačs- padomju Latvijas viens no pēdējiem uzņemtajiem kompartijā komunistiem, kuram šausmas iedveš rabarberu kāti. Vidzemē ļaudis ievēlējuši ģenerāļa mundieri Kārļa Krēsliņa personā. Reāli kādreizējā darbībā- Zemessardzes ienaidnieku, armijas dokumentus nepārzinošs bez autoritātes armijā formas pakaramais.  Atcerēsimies, ka šis mundieris bez dvēseles gribēja piedalīties iedzeršanā pie Pārdaugavas nepareizi drāztā zīmuļa (Laikam kopā ar Ždanoku?). Valsts drošībai bīstamo Naudiņu (Pielaide!) ievēlēja, viduvējo žurnālisti Mūrnieci un citus, kas baidās uzņemties ministru pienākumus , laikam apzinoties nespēju izprast norises(Dzintars, Dombrava). Latgalē vēlētāji dabūja Laizāni, kas savulaik nolaida līdz kliņķim Daugavpils teātri. Kurzemē ievēlēts G.Bērziņš un tikko vēl jenotiene Kursīte-Pakule. Zemgalē vēlētāji saņēma okupācijas raudātāju Šnori, kas kā deputāts šķiet nevērtīgs, jo aizmirsis, ka okupācija beidzās pirms 24 gadiem, tagad jāceļ valsts, piecu sievu Parādnieku (par piecām- ticamas ziņas, jo viena no Neretas) un jenotu Buiķi, kas veiksmīgi atkal pārmeta kažoku pusotru mēnesi pirms vēlēšanām (senāk aktīvi pozitīvisma kampaņā aģitēja par Šķēles tautpartijas baru).
   No sirds Sudraba vēlētājiem iešmugulēja vecus nomenklatūras kadrus Mežecki, Balodi Kūtri, Meiju,  Šimfu ( jau kopš padomju laikiem) , pašu nomenklatūras ziedu Sudrabu. Starp viņiem ieklīdis diriģents Platpers. Viss. Tādi tie „jaunie un pārmaiņas nesošie”.
 Reģionāļi tika vēlētāju pamanīti, pateicoties Arturam Kaimiņam, iekšā aiz Kaimiņa deputātu krēslos ieslīdēja nomenklatūras sena mēbele Bondars un olšteiniete- jūdasiņa Bite, dakteris Šics, jenots Viļums Latgalē, novada vadītāja, kas gatava pamest savus pašvaldības vēlētājus Kleinberga, diezgan pretrunīgi vērtētais Liepiņš Zemgalē.  Arī visu amatu speciālists fizkultūrietis Ruks, deputāts , kas bija gatavs pamest savus pašvaldības vēlētājus.
Ja neskaita nesen un ātri tapušos veidojumus –reģionāļus un sirsnīgos, visos pārējos sarakstos deputātu vietu palielinājums nācis uz to cilvēku rēķina, kas pēdējo mēnešu laikā mainījuši kažoku uz otru pusi. Nedomāju, ka cilvēki, balsojot par nodevīgajiem, cerēja saņemt „komplektā” jenotu smaku. Pavēdinātu, bet tomēr…
 Tas, ka šie jaunpienācēji nebūs ļoti uzticami jaunajiem saimniekiem, saprotams, no tās burkšķēšanas par individuālajām kampaņām Jenotības rindās.
Kopumā skaļākie saraksti dabūja vairāk, bet ne stiprāku komandu. Olšteinieši mestu kažoku vēl reizi, ja vajadzētu. Arī citi.
 Vēlētājiem no šīm vēlēšanām jāmācās atcerēties deputātu- kandidātu agrākā politiskā piederība, atsijāt vecos staigātājus, neticēt partiju nosaukumiem, kas visbiežāk ir vēlētājus maldinoši. Ne jenoti kādreiz bijuši vienoti ar tautu, ne ZZS atcerējušies par zemnieku vajadzībām (ja nu ar saukļiem- pirms vēlēšanām), ne NA ir nacionāli savas valsts sargātāji. Arī Saskaņa ir piepulcinājusi latviešu balsotāju, bet ne kvalitatīvus latviešus- kandidātus sarakstos. Ļoti krieviska liste. Sudraba no sirds piedāvā vecus nomenklatūras krāmus, kuriem šobrīd slikti ar jaunu, ļoti ienesīgu darbu atrašanu valsts iestādēs. Reģionāli saraksta augšgalā neatpaliek no iepriekš nosauktajiem.
  Ar to svītrošanu vēlēšanās bija interesanti. Vispirms tāda domubiedru grupa aicināja izvēlēties pie varas nebijušos  sarakstus un svītrot augšgalu. Lai paredzētie un esošajai varai „nekaitīgie” tiek izsvītroti. Lai ievēlēti tiek tie, kas arī šobrīd spēj iztikt bez valsts amata.
Jāsaka, kā ir. Varas partijas uz to noreaģēja un aicināja svītrot visus sarakstus, ne tikai pie varas nebijušos. Tātad, aicināja svītrot jenotu, dīvānzemnieku, nodevīgo sarakstus. Ka tik kādu ievēl, ka tik vēlētājs paņem rokā viņu listi. Domāju, liela daļa vēlētāju uz to uzķērās, gribēja ieriebt Ēlertei, Ašerādenam, Āboltiņai, viņus jenotu listē svītrojot. Jā, nosauktie ievēlēti netika, bet par jenotiem kā partiju tika nobalsots, ko arī valdošie gribēja panākt.
Tas tāds atgādinājums vēlētājiem- visnetīkamākajiem varam ieriebt, viņu sarakstu vēlēšanu dienā rokā nemaz neņemot. Svītrot jeb dezinficēt ir vērts tikai sarakstus, kas pie varas nav bijuši, izsvītrojot no tiem nedaudzos agrākos varas pārstāvjus.
Vēl jau skumīgākajiem varu atgādināt, ka jau zināmo vēlēšanu pārkāpumu saraksts prasās tikt papildināts. Ja kādam zināms par balsu pirkšanu, vēlētāju vešanu uz iecirkņiem ( Tā ir partijas vēlēšanu budžeta nauda, kas tērēta transportam, bet varbūt nav uzrādīta) un citiem vēlēšanu norises pārkāpumiem- ziņojiet Drošibas policijai! Šajā situācijā tā mēs  varam ietekmēt un vēlreiz pārmācīt jau Saeimas un valdības amatus dalošos ļautiņus. Arī brīdināt citus- šmuguļus nav vērts taisīt.
Komentāri (0)  |  2014-10-10 09:35  |  Skatīts: 1224x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ