Hipotēzes par ministres demisiju.


Šodien kalkulatorkāmis nolasīja savu jenotu vadoņu pateikto ziņu. Tiktāl viss skaidrs. Pamēģināsim papētīt- kā līdz tam nonākts, kā jūtas koalīcijas partneru nodotā nodevības apvienība?
  Saņemot kultūras ministriju NA, pamanīts tika, ka vienai partijai atdoto ministriju īpaši kontrolēt grib jenoti. Savus divus caurkritušos kadrus iefīrēja par ministres padomniekiem. Tātad, acīmredzot. Ir ko kontrolēt. Sākumā tā viss turpinājās ar veco ministru biroja sastāvu un citām dīvainībām. Reāli atbildību par nozari uzņēmās vieni, bet lietas, acīmredzot, kārtoja vecie ministri ar saviem cilvēkiem. Kāmis ar primitīva kalkulatora domāšanu vai jenotu valde bija labi izdomājuši. Sak, mēs visu rīkojam, bet ministre viena bez uzticamiem cilvēkiem – kāzu ģenerāļa lomā.
Tomēr KM vadītājai acīmredzot tas apnika,  un pirmā lidoja Zvidriņa, kurai jenoti, acīmredzot, bija iegalvojuši ,ka Jaunzeme-Grende būs kāda kāzu ģenerāliene. Bet nekā. Zvidriņas vienīgā vaina laikam bijā tā, ka nenoticēja ministres vēlmei patstāvīgi lemt, bet noticēja jenotiem.
 Tomēr vēl palika divi uzraugošie padomnieki Ēlerte un Dālderis. Izskatās, ka Ēlerte pieskatīja oranžo Dālderi, kuram senie kontakti ar ministrijā esošajiem oranžajiem, arī padzīto Zvidriņu. Izskatās, ka bija ko sargāt šajā publiski it kā tērējošajā ministrijā.
  Ministres sākotnējo problēmu cēlonis –savu, uzticamu cilvēku neesamība ministra birojā. Savukārt NA ir sena problēma ar kadriem, kuri var kaut ko darīt valsts iestādēs, kur lāpas nav jākurina, karogi nav jāplivina. Ne velti arī abus ministrus atrada no krāsojumu daudzkārt mainījušiem (lai tikai izdevīgāk) dempotriotiem un pēdējā gadā parādījušās Grendes. Savi cilvēki nevilka. Tuberkulozes skartais spārns vairāk par pašvaldību līmeni nevar, bet Birku, Zīli brīdī, kad zelta tiltu vai Airbaltik sākotni atcerēties NA nebija izdevīgi, nevarēja vilkt ārā no pažobeles. Vienkārši akūts amatpersonu kandidātu trūkums. Jo karognesēju un lāpnešu daļa arī neko saprātīgu kandidatūru ziņā piedāvāt nevarēja. Nebija ko.
 Ne velti vēl pēc laika nodevības apvienība saprata, ka bez saviem cilvēkiem ministrei blakus, sākotnējā eiforija par pirmajiem ministriem var pārvērsties skumjās par tiem pašiem kā pēdējiem.
  Ātri tikts vaļā no jenotu NKVD (Ēlertes un Dāldera), salasīja tās kripatas, kas partijā bija, lai nodrošinātu ministrei aizmuguri bez dunču dūrieniem mugurā. Vadībā virzīja Parādnieka māti, kas no pieredzes zināma kā organizatoriski spēcīgākā biroja darbiniece ar vadības iemaņām. Ar to partija publiski zaudēja, jo Imants Parādnieks nav sabiedrībā mīlētākais, taču NA  citu tik spēcīgu un uzticamu –nav. Pilnīgi ticu, ka Parādniece uz to amatu nerāvās, taču savai un dēla partijai jāpalīdz. Tad vēl piepulcēja vairākus cilvēkus, un publiski Grende jau izskatījās pieņemamāk.
 Operas trādīrīdis sākas 2012.gadā, kad nācās KM operā ielikt divus miljonus. Visa valdība paklausīgi nobalso. Tātad- vismaz daļai to vajag. Ja šobrīd izskan baumas, ka daļas ieguldītās naudas ceļi nav zināmi-atcerēsimies- tas bija gads pirms pašvaldību vēlēšanām! Finansiāli necaurspīdīga iestāde ir ideāla vieta partijas melnās kases veidošanai. Ja šodien īpaši protestē pret operas vadības maiņu jenoti un zaļzemnieku prezidents, tad naudas iespējamie saņēmēji varētu iezīmēties. Neraugoties uz Grendes pagājšgada rosību, viss palika pa vecam ,un ne kāmis, ne „Kājiņu” lieluzņēmējs neko nebļaustījās.  Lai jau tā Grende bendē savu publisko tēlu, neko nepanākot! 
  Kad šogad situācija atkārtojās, tā jau, iespējams, bija cīņa par finansējumu tuvojošamies Saeimas vēlēšanām. Grende otrreiz atkāpties nevarēja, lai nekļūtu smieklīga. Kad Žagars tomēr aizsvilās un pēc tam viņu sāka atbalstīt repšisti, acīmredzot, mums parādīja vēl vienu iespējamo vai esošo operas melnās naudas straumes saņēmēju. Cilvēkus ar informāciju par kanāliem, no kuriem var dabūt. Šobrīd, kamēr repšisti ir biedrība, finansu saņemšanā viņi ir brīvāki nekā tad, kad taps par partiju. Gatavoties jaunajam statusam vajag jau tagad.
 Tas , ka Žagaru iemetot mēslainē, protestēt sāka no operas pupa barojošies erzacmākslinieki kā Neiburga, arī Ikstena, Langa. Ir saprotams. Savējie jāaizstāv, jo nebija garantijas, ka atskaiti par iztērēto un pēc tam sabiedrības saņemto  nevar pieprasīt arī no „multimāksliniecēm” un „rakstniecēm”. Tie ļautiņi labi apzinājās savu varēšanu bez valsts naudas pupa.
Tas, ka protestēt sāka „sponsori” un „atbalstītāji”, acīmredzot nozīmē to, ka radās bažas- nauda var neaiziet  tiem, kam domāta. Noteikti- ne jau operas interesēs var šādā situācijā  protestēt.
  Esam nonākuši pie tā, ka jenotiem šādā situācijā nebija citu variantu kā saglabāt naudas plūsmu sev vēlamajā un vajadzīgajā virzienā. Vēlēšanas taču tuvojas!
  Savukārt NA (nodevības apvienībai) tagad ir ļoti smaga izvēle. Ja jenoti viņus noliek vietā un viņi visu pieņem, klusumā nobirdinot dzintarainu asariņu, vēlētāju atbalsts no esošā 5,?% var kristies un zust cerības iekļūt nākošajā Saeimā.
 Iespējai gāzt valdību ir jēga, ja cerība atkal tikt pie siles. Citādi zaudētāju uzlīme uz mūžiem bez cerībām ieraudzīt Saeimas krēslus citādi kā ekskursijā uz cerēto ēku. Vienoties reāli NA varētu ar pārējiem, izslēdzot no nākošās valdības jenotu, bet- SC valdībā būtu pieņemams sabiedrībai tikai tad, ja NA varētu uzrādīt šī raksta hipotēzēs minētās melnās naudas plūsmas jenotu virzienā. Nezinu gan ,vai jaunā valde tik tālu tikusi.
 Eksistē trešais variants- ielikt citu ministru, kas konsekventi turpina Grendes iesākto, nemainot Grendes operas valdes lēmumus. Tad kalkulatorkāmja piktošanās un atkārtota demisijas pieprasīšana jau citam ministram izskatītos pavisam dīvaini, ja vēl paspētu kaut ko uzrakt un paziņot sabiedrībai par operā notiekošo, ieskaitot slotas radinieka kabineta pārbaudi uz kokaīna klātbūtni, ko esot viegli pierādīt pat pēc daudzām dienām.
 Jenoti nodevības apvienību ir atsēdinājuši pēc pirmā mēģinājuma „sakārtot” pat ne valsti, bet vienu valsts uzņēmumu. Savukārt nodevīgajiem tagad pārpalikušajiem atbalstītājiem jāapliecina, ka nav jenotu vadāms aitu bars, kādi tie bija iepriekšējo un tagadējo sasaukumu. Gribēja, kā vienmēr, izlīdzēties ar nebūtisku valsts mērogā jautājumu risināšanu, būtiskākajos centīgi iztopot jenotiem. Šoreiz it kā nebūtiskais izrādījies, acīmredzot jenotiem finansiāli akūti svarīgs.
  Sabiedrībai šajā situācijā visizdevīgāka būtu jauna valdība bez jenotiem. Jebkura putra mums ,iedzīvotājiem, naidīgā varā ir mūsu interesēs. Lai tie zirnekļi grauž viens otru nost, nebūs laika  valdošo kabatu pildīšanai uz iedzīvotāju rēķina.  Mums visiem rastos cerība, bet vai Saeimas nosēdētie dibeni uz to ir spējīgi- skatīsimies. Nav ilūziju par nevienu no viņiem, bet jenotu noņemšana no trases kaut kādus plus punktus dotu katram tur esošajam.  Interesanti , vai šajā situācijā NA lepno pozu atkal nomainīs padevīgs kūkums jenotu priekšā?
 P.S. Trešdienas NA „izlemšanu” gaidot.
Šobrīd jau zināms, ka NA savu lēmumu paziņos trešdien pēc valdes un frakcijas sēdes. Situācija tiešām viņiem nav tā labvēlīgākā. Pats G.Bērziņš žurnālistiem atzinis, ka „kod kurā pirkstā gribi, visi sāp." 
 Savukārt tas, ka  notiek NA „konsultācijas” ar Kultūras Aliansi (to, kas esot īstā, bet ne jurista Gobzema žagarpublicitātes projekts) liecina par to, ka  jau izlemts palikt valdībā, norīt jenotu  pasviesto krupi, saglabāt amatus Kultūras ministrijā tagad jau daudzajiem savējiem.
  Atkārtojas scenārijs ar lata ieviešanas lēmumu 2012. gada rudenī.  Tad nacionāli cerēja ar ekspertu viedokļiem pamatot savu valsts nodevību, bet tas ar pirmo ekspertu grupu galīgi neizdevās, jo eiro aizstāvju no valsts finansu iestādēm stulbums un neziņa bija ārkārtīga. Tad taisīja otro ekspertu grupu ar finansu Vilka, LB kuģīšu zīmētāja piedalīšanos. Tomēr process bija noticis, kompilētu video atskati, kas veidota no divām atsevišķām ekspertu grupām, publicēja. Varēja nopūsties- ģeopolitiskie apsvērumi tā liek.
  Šajās dienās NA jeb nodevības apvienība ar Kultūras Alianses palīdzību cenšas izspēlēt identisku scenāriju pērngada norisēm. Kultūras Alianse pildīs ekspertu lomu, kas ieteiks NA palikt valdībā (īstenībā daudz maz cienījamu atrunu palikšanu savējiem pie KM amatiem). Tātad , arī no valdības varēs neskriet prom, bet katru ministru kabineta sēdi spiest roku kompkūterkāmim pateicībā par neizdzīšanu no valdības. Kāmim partiju, kuras reitings tikai virs 5%, neko nespēj panākt, šādi pazemot būtu ļoti izdevīgi.
Atlikšana no pirmdienas uz trešdienu- tikai lai paspētu dabūt pamatojumu palikšanai valdībā, ko šodien paziņojot, daudzi nesaprastu. Jenoti aptaisa nodevīgos no galvas līdz kājām, bet tie jūtas kā no mannas krastiem ķīseļa upē iekāpuši un strebj pilnām mutēm. Vēlētāji NA zustu. Līdz trešdienai būs gan NA runas vīru paziņojumi par Kultūras Alianses (pareizās) viedokļiem, gan pašas Kultūras Alianses paziņojumi par to, cik lietderīgi un izdevīgi nodevības apvienībai palikt valdībā. 
Cerēju, ka būs kas interesantāks, svaigāks izdomāts, bet tam laikam vajadzīgs intelekts. Vēl jau ir tāds humors. Jāskatās, no kādas pažobeles izvilks kārtējo ministra kandidātu. Cilvēku ir maz, kvalitatīvu nav. Ziņa par Dombravu? Viņš, ja nepatiks teātra izrāde, kā 16.martā leks uz skatuves un ar dūrēm centīsies ieskaidrot pareizo spēlēšanu uz skatuves. Tad būs ministrs anekdote , kad Grende daudziem šķitīs eņģelis.  

 

Komentāri (0)  |  2013-09-13 09:39  |  Skatīts: 1009x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ