Cilinskis pret Ušakovu. Braukšana Rīgā.


Tātad, šodien uzzinām, ka visu 2014.gadu Rīgā visi brauks, maksājot 60 centus  transportā. Par to vienojušies esot Cilinskis un Ušakovs. Tālāk sekošot darbs pie likuma par pašvaldībām, kurā tiks stiprināts Rīgas kā galvaspilsētas statuss un funkcijas.
Tas viss panāks, ņemot vērā, ka izmaiņas valsts budžetā vairs nav iespējamas. Vispār jau ir iespējamas, bet tad priekšvēlēšanu centienos iztaisīties labiņiem un visus mīlošiem varētu izjukt valdošā koalīcija. To saprot arī Ušakovs, ka tad jaunas valdības veidošana var aizēnot visas SC priekšvēlēšanu kampaņas.
Tīmeklī šo ziņu komentējot, dažs pat uzsauc augstas laimes  nodevīgo apvienībai, kas esot izcīnījusi lētās biļetes visiem.
 Ar situācijas vērtējumu jābūt uzmanīgiem. Ja Ušakovs šādam līkopam nepiekristu, tad atliktu tiesa. Cilinska VARAM ministrija var noteikt visiem vienādas biļetes –dārgās, bet ne lētās, kādas tagad būs visu gadu. Jā, Cilinska ministrija var noteikt visiem vienādas „lētās” biļetes, bet tad jānorāda finansēšanas avoti. Tie nevar būt pašvaldības budžets, jo nevar ar lēmumu piespiest pašvaldību sniegt pakalpojumus zem pašizmaksas. Tātad Cilinskim bija izvēle- zaudēt  Ušakovam tiesā vai no valsts (bet ne pašvaldības )budžeta apmaksāt starpību. Valsts var deleģēt pienākumus tikai sniedzot arī finansējumu.
 Jā, šogad Rīgas pašvaldība vai Ušakovs , kā to daudzi mīl teikt, no savas kabatas finansēs lētākas biļetes braucējiem. It kā zaudētājs Ušakovs un varonis Cilinskis, tomēr tie, kas lempīgo tēvzemieti atceras ilgāk, paanalizēs tālāk.
    1) Ušakovs pats saka, ka pašvaldības ieņēmumi no jaundeklarētajiem sedz transporta izmaksas (tas nebūt nenozīmē, ka ar šo iegūto naudiņu gadiem Rīgai būs pienākums ne rīdziniekiem apmaksāt biļešu pašizmaksas starpību),
    2) CIlinskis piekrīt papildus apmaksāt Rīgas kā galvaspilsētas funkcijas (ar 2015.gadu, bet šogad sakārtojot likumdošanu),
    3) Ušakovs saka, ka turpinās attīstīt Rīdzinieka karti, piedāvājot jaunas iespējas. Reizē ar to ši gada laikā Rīgas pašvaldība ar braucēju– rīdzinieku kartēm varēs veikt uzskati par to, cik rīdzinieku, cik citviet dzīvojošo brauc. Varēs valdībai nolikt priekšā faktus par to, cik jāmaksā par citviet dzīvojošiem ar 2015.gadu.
    4) Tiks pārskatīts pašvaldību izlīdzināšanas fonds, no kura līdz šim daudz Rīgas naudas aiziet mazturīgām pašvaldībām. Ar domu- palielināt Rīgai paliekošo naudas daļu.  
Jā ,Cilinskis pie visa uzskaitītā min, ka likumā par pašvaldībām noteiks, kādus atvieglojumus pašvaldības saviem iedzīvotājiem var piešķirt, bet tas viss-priekšvēlēšanu gadā. Gribētu redzēt, kurš politiskais spēks priekšvēlēšanu gadā atļausies aizliegt pašvaldībām iedzīvotājiem dot kaut ko lētāk. Vajag tikai Cilinska VARAM ministrijai iepīkstēties par nevarēšanu no nolīgtā kaut ko izdarīt , lai Ušakovs priekšvēlēšanu gaisotnē paziņotu, ka nodevīgo apvienība negrib iedzīvotājiem lētākas biļetes 2015.gadā, bremzē procesu. Nodevīgie tad tos pusotrus procentpunktus iekļūšanai Saeimā nākamajās vēlēšanās pazaudēs un būs ārpus Saeimas.
 Tātad, konstatējām, ka Rīgas pašvaldība šajā cīniņā uzvarēja.  Lai saglabātu kaut kādas cieņas paliekas VARAM ministra krēslā sēdošajam nodevīgo lutausim, atļāva kaut ko solīt likuma izmaiņās, kas Rīgai labvēlīgas. Joks.
  Cilinskis šī gada laikā var zaudēt savas partijas pārstāvību nākamajā Saeimā, ja sāks spītēt Ušakovam, bet Ušakovs var tikai audzēt savas partijas pārstāvju skaitu nākamajā Saeimas sasaukumā.
Cilinskim Ušakovs atļāva ar godu un palieliem naudas solījumiem Rīgas pašvaldībai no valsts budžeta saglabāt ministra cieņu, nekļūstot par tirgus plača  kumēdiņu rādītāju, kas, krāsoto seju iespīlējis lielā palagā, cenšas izvairīties no bumbiņu metējiem. Tiesa, jebkuru brīdi, kad Cilinskis novirzīsies no solītā, Ušakovam būs pilnas tiesības sasaukt visus, kas gribēs mest  tirgus plača komediantam.
Usakovs-Cilinskis 1:0 ar iespējām pirmajam rezultātu tikai uzlabot, jo to garantē elektrības tirgus liberalizācija ar cenu celšanos drīzumā un citas muļķības, ko jenotkāmja valdībā sastrādāja arī Cilinskis.
 Jenoti, tikuši galā ar reformnespējīgajiem, izdarīja skaistu gājienu Cilinskim uzticot kārpīties pa VARAM, kad nodevīgais, visu iepriekšējo valdību ministrijā strādājis nevar teikt- to izdarīja citi. Pakāra puisi, beņķīti zem kājām vēl neizsita, bet neaizmirst ik pa laikam ar spēcīgu belzienu pa beņķīti likt notrīcēt bailēs.  
Komentāri (0)  |  2014-02-06 10:56  |  Skatīts: 817x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ