Ukraina, Krima, un mūsu pareizi domājošie varasvīri.


Sabiedrība Latvijā ir diezgan satraukta par notiekošo Ukrainā ,Krimā  un citur. Daži publiski balsī, citi preses slejās, interneta komentāros  sauc- kā tā var- ar ieročiem  citās valstīs? Iebrukt, aizstāvēt- to katrs  vērtē atbilstoši pārliecībai un politiskajiem elkiem.
 Man politisko elku nav, tāpēc norises vērtēju  skumji un bez cerībām  kam labam nākotnē.
Lielākais šoks ļaudīm ir Krievijas armija Krimā. Politiķi sauc, ka tā 21.gadsimtā nerīkojas (LV prezidents Bērziņš).  Diemžēl jāatzīst, ka rīkojas gan. Gan vienkārši iebrūkot, gan apmaksājot dažādus uz „revolūcijām” par naudu nopērkamus grupējumus. Šo grupējumu kriminālā vai noziedzīgā izcelsme šiem apmaksātājiem vienaldzīga.
 Tad nu mēs redzam ASV iebrukumus Irākā, Afganistānā, pseidorevolūcijas dažādās naftu un izrakteņiem  bagātās dienvidzemēs ,senāk-arī citur. Laikā, kad Krievija neko tādu neatļāvās. Vismaz tik atklāti, ciniski  nē.  Nevajag vilkt paralēles ar PSRS. Reālais  PSRS laiku vadonis vēl joprojām ir viens- Nursultans Nazarbajevs. Citi-aizsaulē. Apkārtējo valstu vadoņi– jauni cilvēki, kuri  vismaz publiski  centās būt mūsdienīgi.
Šie jaunie mūsu kaimiņvalstu vadītāji centās būt mūsdienīgi un citādi nekā PSRS laiku vadoņi. Vismaz ārēji. Savukārt Rietumu demokrātijas paraugzēni nekautrējās melot par masu iznīcināšanas līdzekļiem Irākā. Tagad reāli apsargā narkotiku augu plantācijas Afganistānā, Rīko  revolūcijas ar dažādu valstu teroristu rokām.(Sīrija un citur).
Demokrātijas dēļ– var visu. Viss bija kautcik mierīgi, kamēr demokrātisku apvērsumu nesāka Ukrainā. Tas bija daudz tuvāk Eiropai, kuras valstu augstākie  vadītāji  rindiņā devās pie protestētājiem, lai tos uzmundrinātu (Arī LV vadošas personas tur bija.)  Tātad publiski atbalstīja to, ka kārtības nodrošinātājus apmētā ar degpudelēm, uz viņiem šauj.
Protams, Janukovičs ir draņķis, bet tie, kas cerēja un pagaidām it kā tika varas krēslos bijušo vietā, nav īpaši populāri Ukrainā.  Apmēram kā pie mums ar ārvalstu naudu apmaksātu bandītu rokām Saeimas priekšsēdētāja vietā rižās hokejmīles vietā ieraustos Šlesers  vai Repše. Nebūtu viņiem nekāds  tautas atbalsts. Lai arī ES dižvīri un ASV galvenais nēģeris bļautu, ka demokrātija uzvarējusi, Latvijā tagad ķīseļu upes ar debesmannu krastiem būs.
Ukrainā vienu nesimpātisku vadoni nomainīja grupele tādu, kuriem atbalstītāju vēl mazāk. Toties nedrošība  uz ielām, apdraudētība pieaugusi. Ukraina ir uz bankrota robežas.
Ja atkal skatāmies Latvijas analoģijas- vai Latvijas iedzīvotāji būtu sajūsmā, ka  ar ielu cīņām un valsts bankrota draudu priekšā uz nāvi plēšas Jenoti ar ZZS politiķiem  ar saskaņiešiem?
Domāju, ka nē. Tādā brīdī, kad plēšas ļautiņi  par vietām varas krēslos tautas apzagšanas turpināšanai, mēs rakstītu petīcijas Zviedrijas karalim, Barozu vai Putinam, lai ieved karaspēku un varam mierīgi dzīvot. Vienalga kam, bet kaut tikai mierīgi dzīvot.
 Domāju, visiem ir skaidrs, ka ļaudis, kas nekautrējas no degpudeļu mešanas uz dzīviem cilvēkiem savu mērķu sasniegšanai vai tikai patikas dēļ, ir bīstami mūsdienu sabiedrībai.
Ukrainas iedzīvotājiem tagad ir izvēle starp tiem, kas liek dzīvot šausmās par nākamo dienu un tiem ,kas tautu apzog, bet ļauj dzīvot, kaut nabadzībā. Saulnešu ar autoritāti nav.
ASV un ES ar savu ārpolitisko darbību ir parādījušas Putinam, kā cīnīties par viņa valsts- Krievijas interesēm ar ASV un ES valstu iemīļotām metodēm, kas tiešām nav demokrātiskas, ir liekulīgas, bet ASV un ES nesodīti jau vairāk kārt izmantotas.
Mums Latvijā tagad tāda nemierīgāka dzīve, jo nekur nav teikts, ka  Putins šos pašus ASV un ES paņēmienus neizmantos šeit, Latvijā.  Ja izmantos, tad varēsim teikt paldies ārlietu ministram Rinkevičam un citiem pajoliņiem, kas atbalstīja Ukrainas „demokrātisko un miermīlīgo cīņu”. 
Sagaidīsim  elektrības cenu celšanos, un tad jau pret jebkuru Saeimā sēdošo interešu pulciņu , kas sevi lepni dēvē par partijām, ļoti viegli varēs noorganizēt degpudeļu dumpi. Jā, degviela Latvijā ir dārga, bet nelaimīgu un bezcerībā dzīvojošu pietiekoši, lai atrastos pudeļu metēji, ja kāds no ārzemēm vai Latvijas apmaksās degšķidruma iegādi un armijas teltis „protestantiem”.
Krimas ļaudis var saprast. Viņi negrib degpudeles un Maidanu pie sevis. Grib mieru, ko viņuprāt var nodrošināt Krievijas karaspēka vienības.
Jā, tādi maidanveidīgie Latvijā atrastos. Kaut vai mūsu valdošo no Krievijas izlūgtais un tagad rūpīgi apsargātais Lindermans un viņam līdzīgie.
Zemāk- viens interneta komentārs, kas  parāda daļas sabiedrības attieksmi:   

„Tas kas notiek Ukraina var ari notikt Latvijā, jo Latvijā pēdējos 23 gados ir darbojušies zagļi, bandīti, laupītāji, latviešu tautas iznicinātāji un tās slepkavas, bet kuri ir maskējusies zem prezidentu, ministru, Saeimas deputātu, ierēdņu birkām.
Latvija korupcija visaugstāko vilni sita nolādētās Kanādas raganas Freibergiņas prezidentēšanas laikā.
Pirms pāris dienām šī vecā Kanādas ragana paziņoja, ka Ukrainā Janukoviču vajadzējis palaist brīvībā ar visām sagrābtajam bagātībām....un šī vecā, alkatīgā,, augstprātīgā ragana Freiberga ieņēma Latvijas prezidenta amatu.
Laikam čekists Juris Bojārs apzināti šo raganu uzgrūda latviešu tautai un Latvijas valstij kā nelaimi, postu, nolādētību, mēra sērgu, no kuras ne Latvijas valsts, ne latviešu tauta nespēs atjēgties 100 gadu laikā..”

Tikai mazliet pielaboju pareizrakstību, bet citāta autors, kuram līdzīgu nav maz, varētu būt viens no degpudeļu metējiem. Augsne ir. Nedod Dievs, ja kāds to sāks izmantot! Līdzīgi kā Ukrainā- demokrātijas uzvarai. Lai pēc tam līdzīgi Janukoviča pilij publiskotu Vīķes-Freibergas miljonu dzīvokļa foto,  un citas bijušo varnešu greznās dzīvesvietas.

Komentāri (0)  |  2014-03-01 12:29  |  Skatīts: 824x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ