TV kanālu cīņa par naudu kosmosa augstumos.


  Kā liecina šodien pieejamā ziņa šeit (http://nra.lv/latvija/115134-viasat-nepartrauks-rossija-rtr-retranslaciju.htm ), Latvijas valsts televīziju uzraugam Viasat paziņo, ka nepakļaujas Latvijas jurisdikcijai.
Rakstā glīti aprakstīta sarakste starp valsts iestādi un VIASAT.
  Šajā tekstā, kur skaidri teikts, ka VIASAT nepakļaujas LV, bet ievēro Eiropas Savienības norādes, ir tāds skaists mājiens ar sētas mietu, kur Latvijai ierādīta viņas vieta. Pieklājīgā veidā nodemonstrēta zviedru spalvainās rokās trīs pirkstu kombinācija. Tieši A.Dimantam pie treknā, padomiskā viepļa. Var patikt Dimants un citi padomju savulaik ieredzētie žurnālisti vai nepatikt, bet šī trīs pirkstu kombinācija Dimantam kā valsts varas pārstāvim ir arī žests mums katram.
 Jenotiem kā zviedru pakalpiņiem un citiem valdošajā koalīcijā, tā, iespējams, ir ierasta pirkstu kombinācija no Baltijas jūras otras puses, bet mums visiem nē.
  Tagad varēsim skatīties, kā šo reālo bezkaunību vērtēs un rīkosies tie, kam ir vara. Kā tad viņi mūsu visu aizskarto godu un cieņu aizstāvēs.
  Ja jau Latvija VIASATU nekādi nevar ietekmēt, tad šobrīd ir neloģiski vienīgo iespēju Latvijas VALSTS televīzijas kanālus skatīties satelīttelevīzijā atdot VIASAT.
  Valsts  lepnumam būtu jābūt lielākam par tiem 200 000 -300 000 (savulaik tādu summu latos nosauca), ko maksā šo divu LTV1 un LTV7 kanālu raidīšana satelītā bezmaksas (nekodētā) apraidē. Vienlaikus izņemot šos abus kanālus no VIASAT televīziju saraksta. Jā, tas var nebūt viegli, jā tas nebūs ātri, tomēr šāds risinājums ļautu VALSTS televīzijas kanālus redzēt tiem, kas pierobežā tos neredzēja, tiem, kas dzīvo ārzemēs, bet negrib zaudēt saikni ar Dzimteni.
 LTV1 un LTV7 satelītā bezmaksas (nekodētā) apraidē (noteikti– ne no VIASAT satelīta), vienlaikus atņemot tiesības VIASAT retranslēt Latvijas valsts kanālus- precīza, skaidra un finansiāli iedarbīga Latvijas valsts rīcība savu iedzīvotāju interesēs. Tai jābūt būt neatgriezeniskai- lai tad ir VIASAT ārpus LV jurisdikcijas. Kā zviedri vēlas. Lai mēģina pārdot tālāk tad LV teritorijā savus pakalpojumus, ja jau nepakļaujas LV .
 Pašreizējā situācijā RTR aizliegumi ir tirgu kropļojoši. Valstij daļēji piederošais Lattelecom nedrīkst rādīt, bet konkurents VIASAT- drīkst jeb pasaka, ka uzspļauj LV. Valsts šādā situācijā ir tiesīga iegrožot LV nepakļāvīgos, kas grib šeit tomēr pelnīt. Arī -likt sevi cienīt. Instrumenti ir- divi šobrīd interesantākie LV TV kanāli ar ļoti lielu daļu vietējā satura.
Iespējams, ka Nodevīgā Apvienība pret šādu iebilstu. Tur viss ir skaidrs, jo jau labu laiku MTG kanāli ļoti labprāt intervēja, popularizēja nodevīgo politiķus. Tāpēc jau I.Mūrniece un citi tik skaļi aistāvēja TV3 un Lattelecom strīdā pirmos, slavējot tās apmēram divas stundas vietējā satura. Agrākās vienošanās ,acīmredzot, jāpilda. Vēlēšanas tuvojas viena pēc otras, un Raivelim vajag intevijas TV, kur viņu redz , nevis kanālā, kuru skatās arvien mazāk. Sak, autsaideris reklamējas pie autsaideru TV.  
Situācija- lakmusa papīrītis- vai valsts vara liks sevi un valsts iedzīvotājus cienīt?

 

Komentāri (0)  |  2014-04-10 13:33  |  Skatīts: 743x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ