Ventspils, NATO, Latvijas aizsardzība.


Saistībā ar iespējamiem draudiem no kaimiņvalstīm, Latvijā ierodas ASV karavīri Ādažos un notiek kara kuģu mācības ar reālu mērķi- mīnu meklēšanu Baltijas jūrā.
Viss ir skaisti un labi līdz laikam, kad viens vai vairāki NATO karavīri ( ne LV piederības) piedzērušies krogā Ventspilī un paši dabūjuši pa muti.
 Kautiņi dzertuvēs starp dzērājiem pasaules vēsturē nav nekas jauns . Tas ir bijis un laikam arī būs.
Atšķirība tā, ka Ventspilī piekautie alkohola lietotāji vai varbūt pat alkoholiķi bija NATO valstu formas tērpos. Daži tā saka, bet Ventspils pašvaldības policija- militāristi bija civilā.
Interneta vidē dažs, kā odiozā un vienmēr viedokļos paredzamā Sandra Veinberga uztver dažu dzērāju formās kautiņu ar citiem, civilā apģērbā esošiem dzērājiem kā uzbrukumu NATO. Līdzīgi – ka tas ir uzbrukums, domā arī tāds Oliverts Everts tviterī.
 Paldies, Dievam, neviens neaicina NATO notēmēt atomraķetes un iznīcināt „ļauno” krogu Ventspilī. Slikti ir tas, ka šoreiz Latvijā senāk padomju laikā populārais attaisnojums – dzērums, atkal tiek izmantots, lai attaisnotu dzērājus formas  tērpā vai bez tā. 
 Tiem, kas nezina, varu paskaidrot, ka šobrīd Latvijas karavīri un zemessargi pat neuzdrošinās ieiet veikalā formas tērpā, lai nopirktu alkoholu, ko lietot vakarā pēc darba mājās .Vienkārši- nedrīkst.
 Tiem, kas ir misijās un dzīvo nometnēs,  vakarā nometnes teritorijā ir iespēja nopirkt alu. Tas arī viss.
Var jau teikt, ka citvalstu karavīriem ir citi noteikumi, bet viņi atrodas Latvijā. Latvijā visa teritorija ir sadalīta garnizonos jeb atbildības teritorijās starp apakšvienībām. Garnizoniem ir komandieri, kuru pakļautībā būtu jābūt citvalstu karavīriem. Acīm redzot, mūsu garnizonu komandieri, līdzīgi dažam interneta komentētajam, bija pārāk labās domās par citvalstu  NATO karavīriem. Savukārt ārzemnieki uzvedās kā ekskursijā ar obligāto kroga apmeklējumu.
 Šo ārzemju dzērāju rīcība reāli diskreditē NATO karaspēku kā tādu un LV Aizsardzības ministriju, kura pozitīvi novērtēja šo formās tērpto vai netērpto (tas ir vienalga) dzērāju ierašanos uz mācībām.
Uzvedības standarti Latvijas karavīriem un zemessargiem ir daudz augstāki. Cieņa pret formas tērpu lielāka. Mūsējie apzinās, ka ir  mūsu armijas seja, pēc viņiem vērtē visus.
 Sliktākais šajā brīdī ir  pielīdzināt uzbrukumu vai kautiņu ar formas tērptajiem vai netērptajiem ārzemniekiem uzbrukumam NATO. Tādi tiktu parādīts, ka katrs karavīrs vai dzērājs ir nozīmīgs NATO aizsardzības spējām. Es gan neticu, ka tā ir.
 Nevajadzētu parādīt, ka NATO ir pa NATO dalībvalstīm klīstošs dzērāju pulciņu kopums, kuru godpilns pienākums ir  ierasties vietējos krogos, piedzerties, izkauties.
Šobrīd šie piekautie dzērāji ir mazinājuši NATO kaujas spējas (ja vien bija kaut cik kvalificēti karavīri, kas spējīgi veikt savus pienākumus skaidrā).
Ja ir tā, ka bez ikvakara alkohola un  piedzeršanās mūsu citvalstu aizstāvji no NATO nespēj  iztikt, tad iesaku viņu dislokācijas vietā organizēt stipro dzērienu tirdzniecību, neļaujot šādi NATO karaspēku kopumā apkaunojošiem lopiņiem klīst ārpus armijas bāzēm. Lai dzer tur, kur Latvijas iedzīvotāji neredz. Sabiedrībai nav jāredz kā mūsu „aizstāvji” četrrāpus pārvietojas uz saviem kuģiem.
Kopumā radās pārdomas par to, kā šādi alkoholatkarīgie var veikt aizsardzības funkciju izpildei nepieciešamos pienākumos. Ja Latvijā reāli kaut cik varam balstīties tikai uz Zemesardzi, kā arī glābšanas funkcijās- Gaisa spēkiem, tad citu valstu kaujas spējas uz mūsu valsts fona izskatās nožēlojami. Ventspils gadījums to pierāda. Šo ārzemnieku ierašanās un uzvedība liek domāt, ka NATO varenums ir poza, mums jāpaļaujas uz savām iespējām.
Vēl trakāk, ja ir taisnība, ka kopā ar ārzemniekiem krogā dzēris LV karavīrs formas tērpā. Acīm redzama Latvijas karavīra degradācija, sekojot ārvalstnieku  alkoholiķu piemēram. Noticis tas, kas, manuprāt, Latvijā līdz šim nenotika. Diemžēl.
Alkoholiķi ir jāārstē, nevis jāaicina formas tērpos uz Latviju. Tagad ir skaidra mūsu valdības histērija par kaujas spējām, LR Aizsardzības ministrijas mazo budžetu, jo laikam zināja, ka vienīgais, ar ko NATO var mums palīdzēt- atsūtīt savus dzērājus, lai mūsējie nenodzeras. Lai svešie izdzer, mūsējiem mazāk tiek. Paldies vismaz par to. Ceru, ka dzērumā šie lopiņi nepalaidīs kādu raķeti uz  neesošu ienaidnieku Latvijas teritorijā.
Ik pa laikam parādas ziņas, ka Krievijas militārie lidaparāti ielido Latvijas gaisa telpā. NATO patrulējošo iznīcinātāju skaits ir palielināts, Latvija apmaksā degvielu lidaparātiem, bet pa mūsu gaisa telpu citvalstu nepieteikti lidaparāti turpina pārvietoties, it kā šo NATO patruļu nemaz nebūtu. Piespiest Krievijas helokopteram nosēsties pēc ielidošanas mūsu teritorijā- NATO iznīcinātāji nespēj, bet pikēt uz Ventspils pilsētu- spēj. Dīvaini.
Gribas ticēt, ka ne tos labākos savu valstu militāristus pie mums atsūtījuši NATO dalībvalstu militāristi, bet, ja padomā par  to, cik kaujas spējīgi un adekvāti būtu šādi ārvalstu kaujinieki brīdī ,kad pēkšņi viņu palīdzība mums būtu vajadzīga, pārņem šausmas par to, kur, kad un kā šie zaļā pūķa kalpi vērstu uzticētos ieročus.
Šobrīd lielākā rūpe- lai Latvijā  esošais NATO kontingents nekļūtu par apsmieklu un joku, anekdošu varoņiem potenciālo pretinieku acīs. Kā krievi saka- viņi cienot tikai tad, ja baidoties. Izskatās, ka NATO Latvijā pabijušais kontingents spēj tikai panākt ņirgāšanos  par viņiem.
Ventspils notikumi mums māca, ka varam paļauties uz sevi, stiprinot vienīgo Latvijas reālo spēku- Zemessardzi. Tiesa, valdība vienīgo reālo kaujas tehnikas iepirkumu virza uz Ādažu garnizonu jeb ārzemju misiju nodrošināšanai. Ja aktuālā misijas vieta ir Āfrikā, tad varam iedomāties, cik nozīmīgs šis vairākus desmitus miljonus lielais iepirkums ir tieši Latvijas aizsardzības spējām. Latvijai jeb Zemessardzei gatavojas iepirkt angļu lietotus lūžņus- kā ne reizi vien. Dzērāji no citām valstīm mums nespēs nākt palīgos, jādara pašiem, nepadarot par normu piedzeršanos formās tērptiem dzertuvēs.
Zinu, ka Zemessardzes rindās esošie gaida, kad viņus nodrošinās reālai Latvijas aizsardzībai.

Zemāk- video ar Ventspils notikumu aculiecinieku-amatpersonu stāstījumiem. Skumji un bēdīgi. Vienīgais prieks- Baltijas valstu un Vācijas karavīri netapa par lopiņiem.
https://www.youtube.com/watch?v=j_7dBQbD3rM


 
Komentāri (0)  |  2014-05-15 00:05  |  Skatīts: 766x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ