Vēlētāja ceļa zīmes.


  Ja Eiroparlamenta vēlēšanas uztveram kā braucienu pa pilsētu, kur katrs pagrieziens- viena partija ar savu piedāvājumu, tad pamēģināsim salikt ceļa zīmes, lai zinātu kā rīkoties. Cits varbūt teiks, ka pie katra krustojuma viena vecējoša Saeimas partija kā prostitūta, kas, bagātīgi sakrāsojusies, gaida vairs tikai reto muļķīti, kuru izdosies piemānīt.

Ja uz ceļiem ceļa zīmes liek atbilstoši ceļa virsmai reljefam, tad partijām liksim ceļa zīmes atbilstoši iepriekš paveiktajam vai nepaveiktajam  valsts un tās iedzīvotāju labā. Mums gaidāms ceļš ar četrpadsmit krustojumiem. Apskatīsim, kas tur stāv, un ,ja vajadzēs, uzliksim brīdinājuma zīmes, lai ļaudis uzmanās.
   1) Pirmais pagrieziens, tad krustojums, kur vienā ceļā apkampušies draudzīgi un klusi dzied Nils ar Jāni.  Klusu-lai neviens nedzird, kādā valodā un ko. Ārēji- „Saskaņa”. Valodu referendumi nav paredzami, vismaz rīdzinieku acīs  skaisti izskatījās cīniņš par pilnas maksas transporta biļeti. Šķiet, pilnīgi atšķirīga politprostitūta no citām cenšas sevi iztirgot. Vai tiešām atšķirīga? Ir brīži, kas saskaņieši varēja sev sliktu nedarot, bet iegūstot gan latvisko, gan krievisko vēlētāju simpātijas, rīkoties pilnīgi atšķirīgi no citām politprostitūtām. Tomēr, nē. Saglabāt latu negribēja, tieši otrādi- ar Kabanova lata aizstāvju noorganizēšanu, uzlēja ūdeni uz jenotu, reformnespējīgo, nodevīgo dzirnavām. Ja ļaudis varēja rīkoties vēlētāju interesēs, bet to nedarīja, viņus atbalstīt nav  vērts. Pagrieziens pa labi, dodamies tālāk.
  2) Nākošajā krustojumā vesels bars badīgu dzīvnieku. Jenoti. Dzīvnieciņi, kuru medības nav limitētas Latvijas teritorijā. Ka dziesmiņā- Nav licence jāņem, kur gribi, tur šauj… Tas ir gandrīz aicinājums vēlētājiem neņemt rokās jenotu vēlēšanu sarakstu. Ja mežā jenoti ir nežēlīgi putnu ligzdu iznīcinātāji, ēd visu, tad politikā nav citādi. Uz vēlētāju labvēlību cer jenotkāmis- tusnīgs dzīvnieciņš, kas  nemaz tusnīgs un neveikls nebija, kad vajadzēja par visu vēlētāju kopējo jeb valsts naudu glābt ģimenes neveiksmīgo nekustamo īpašumu biznesu. Jenotu sarakstā ir jenotiene Kalniete, kas zināma ar to, ka savulaik par ārlietu ministrijas naudu nopirka sev privātu dzīvokli Rīgas vēstniecību rajonā, bet tagad ir kvēla geju un lesbiešu tiesību aizstāve. Tāds pats uzskatos arī Kariņš. Tas pats, kas nesajēdza personas kodu ieceļamajai personai aizsūtīt uz Ventspili. Vēl ir viens piejaucēts tautpartijisks jenotēns  Pabriks, kuram tēvzemi pārdot kā divus pirkstus… Ar Abreni jau tika galā, bet vēl  ir Latgale u.t.t. Izskatās- jo augstāk sarakstā, jo nelietīgāk ar valsts naudu rīkojies. Saraksts, kura vieta drīzāk būtu Brasa. Steidzamies tālāk.
  3) Krustojuma malā karogu plivinātāju bars. Aizmugurē viens bārdainis iesmej par plivinātājiem un skaita– viens cekelis, divi cekeļi, trīs cekeļi, četri cekeļi.
Šis, trešais bariņš ir nodevīgie. Tur virsvadonis ir Zīle (zīles- laukos iecienīta cūkbarība rudeņos) tipiņš ar slepeni slaveno ekonomisko priekšlikumu portfeli, kuru neviens nav redzējis. Tiesa, Zīle ir sliktā atmiņā ar to, ka aizsāka Airbaltic sāgu. Par ekonomisku domāšanu tas neliecina, arī tas, ka pēdējos gados turas tālāk no Latvijas- ja nu kāds pajautā par ekonomiku vai vecajiem grēkiem. Vēl ir nezināmai partijai piederīgā BB (uz divu partiju vēlēšanu plakātiem redzama), ne Brižita Bardo , franču seno laiku kinozvaigzne bija smukāka. Ja jau Baibiņa tā gribēja Rīgas domē, tad lai tur paliek. Tālāk sarakstā ir tie, kas ievēlēti netiks, bet kuru svēts pienākums ievilkt pirmos divus amatos. Vai to mums vajag? Nodevīgie ir un paliek nodevīgie, nav jāņem viņu saraksts, jo no Briseles tiesāt dabūt pie jaunas Saeimas būs daudz grūtāk. Braucam tālāk, lai arī karogu plivinātāji sāk plivināt vēl intensīvāk.
   4) Ceļa malā mīksts dīvāns, blakus kaplis. Uz dīvāna laikam kandidāti. Jā, dīvānzemnieki! Dīvānzemniekiem saraksts tāds šķidrs, vienas vecas politiskas atraugas. Labi zināmas ar padevību jenotiem brīžos, kad tiek pielaisti pie koalīcijas siles. Spices galā sarakstā ir viens no Andriem Bērziņiem (noteikti ne aktieris), tad divas Ivetas, no kurām vienas seja vai vārds reklamē arī citu partiju. Sievietēm varbūt piedodams- uzmanības nekad nav par daudz, bet te dāmas sevi sauc arī par politiķēm. Tāds ne cepts, ne vārīts saraksts, kādus galertus arī redzam viņus Latvijas politikā. Tikai ar vecuma smaciņu. Drīzāk miskastē nevis Briselē. Arī rokās neņemams saraksts. Dažs pat uztraušas no dīvāna, bet es jau aiz līkuma.
   5) Nākamajā ceļa galā garš, pabriesmīga izskata vīrelis tin vaļā paunu. Kad vaicāju, ko dara, saka- attīstām. Prasu- kas iekšā? Valsts subsīdijām jābūt. Paskaidroju, ka viņi nevis attīsta, bet attin, un valsts subsīdijas  neredzēt kā Operas direktora kabinetu. Redz, vēl ir tādi, kas grib attīstīt. Priekšgalā paņēma garu maiksti jeb žagaru, kas tā vicoja pa kultūru, ka vienu iestādi ik gadu noveda uz bankrota sliekšņa. Tālāk seko vecas, pa daudzām partijām stumdītas mēbeles, kas laikam cer vēl vienu grūstīšanu izturēt. Ja nejēga ir priekšgalā, tad jādomā, kādu attīstību var dot nākamie sarakstā. Tāds vecu mēbeļu smārds uzvējoja, ka traucu tālāk.
   6) Mazs ,mazs pulciņš nākamajā ceļa galā. Nesapratu, kas tie. Laikam, ļautiņi, kas sevi uzskata par alternatīvu. Tikai ne latviski. Arī ne krieviski. Kam viņi būs „alternative”, zina viņi paši un viņu bariņa organizētāji. Cik bēdīgi viņi stāvēja, kad piebraucu, tik bēdīgi- kad aizbraucu.
    7) Kas tas? Ceļa malā visi kā hipnotizēti vēro lielā bildē padomju virsnieku- ģenerāli , katrs rokā tur un ēd jogurtu. Skaidrs! Tie ir tādi, kas grib būt gan sociālistiski, gan demokrātiski. Viņu bariņam ir gara un sena pagātne. Viens no viņiem 1940.gadā ātri nomainīja kažokus, tas ir, uzvalku pret padomju ģenerāļpoļitruka formu. Tas mainītājs vēl ilgi bija šo labā atmiņā. Atcerējās, pieminēja, kaut citi sauca par valsts nodevēju. Savukārt saraksta vadonis veiksmīgi nolaida uz grunti valsts aviosabiedrību, pēc kā dīvaini viņa ģimenē radās pārtikas pārstrādes uzņēmums. Man personīgi šādas sakritības nepatīk. Nevar viens cilvēks valsts darbā būt ekonomisks idiots, bet privātajā- ģēnijs.  Aizdomīgs, Latvijai nedraudzīgs jau 74 gadus saraksts, par kuru balsot nav vērts. Lai turpina priecāties par Bruni padomju ģenerāļpoļitruka formā.  Jā,  prom braucot, paprasīju sev jogurtu. Teica, ka nevarot. Kad tiks pie varas un kārtējās valsts aviosabiedrības- tad. Kad ne, ne. Nav jogurta, nav manas balss.  Braucam tālāk.
  8) Krustojumā bariņš dzied to meldiju par Kurzemi, Vidzemi , Latgali, kas esot mūsu. Kad šie pateica, ka esot no dziesmas novadiem., sapratu- tie ir bariņš ,kas apvieno reģionus. Galvgalī savulaik no Latvijas Krājbankas patriektais Bondars. Cilvēciņš, kas ne labi basketbolu mācēja un gribēja spēlēt, ne banku vadīt. Vienīgais ko prata- iztapt Kanādas večiņai augstajā amatā. Sagādāt kūkas un citus našķus tūkstošiem latu vērtībā. Sarakstā sekojošie, izskatās, mūk no augstākajiem pašvaldību amatiem. To nevajadzētu pieļaut. Lai strādā uz vietas. Ja jau vienu gadu pašvaldībā nevar izturēt, ko tādiem darīt Briselē veselus četrus gadus? Varbūt pat pakārsies.  Lai manis dēļ amatā ticis un prom neticis pēc gada kārtos- nepieļaušu! Varbūt tos trīs gadus pašvaldībās izturēs. Arī rokās neņemams vēlēšanu saraksts. Skumji uz viņiem noskatījies, traucu tālāk.
  9) Ceļa malā vesela tautu draudzība! Bariņš ebreju kopā ar vienu vecticībnieku grib savienot krievus. Bēdīgs viņu bariņš izskatās. Vai tad nu krievi paši sevi nespēs pārstāvēt?  Paši raiba kompānija kā  vecs zirga deķis, bet grib palīdzēt citiem. Balsot par viņiem neies ne latvietis, ne krievs, arī gudrs žīds-ne. Rokā neņemama vēlēšanu liste. Vecticībnieks, redzot, ka es dodos tālāk, ātri uzvilka treniņbikses, paņēma sauju semočku, tikai padomju ebreju bariņš skumji uz vecticībnieku lūkojas. Savas tradīcijas nezina, padomju himna lāga neder.
 10) Nemaz tālu nebija jābrauc, kad līdzīgi iepriekšējam bariņam vēl vienā savākušies aiz Alfrēda. Alfrēds jau amatā bijis, tad nu saraksts-lai būtu vēlreiz. No sociālistiskajiem. Saraksts amizants ar to, ka veselas partijas līderis (citas, ne sociālistisko) Normunds ir šajā sarakstā.  Savu sarakstu netaisa, slēpjas aiz pensionāra Alfrēda muguras. Vai mums to vajag? Domāju, ka ne. Braucam tālāk, tikai Alfrēds aiz muguras nosaka: Eh, būtu man bruņumašīna.  Cits atbild- nevajag- beigsi kā puča laikā! Alfrēds tik nosaka- podestam, kā Ļeņinam. Nebija laika tālāk klausīties, braucu uz priekšu. Vēlēšanas taču drīz!
 11) Priekšā dīvainīšu grupiņa, kas iet uz vēlēšanām ar kristīgi demokrātisku karogu. Saraksts Nr.6.  It kā neko nevar pārmest, bet sabiedrībā laikam pēc buldozerveidīgā atslēdznieka skaļa kristietības karoga nešana pa priekšu raisīs aizdomas par godīgiem mērķiem.
Ir viena zinoša persona, kuras dēļ šis saraksts izraisa cieņu- Ivars Brīvers. Attieksmes pret valsti dēļ. Šis ir pirmais saraksts no ceļā satiktajiem, par kuru varētu balsot. Vismaz- lai ieriebtu Saeimas cilvēciņiem un pieliekot plusiņu Brīveram. Nopriecājos par Brīvera iešanu politikā un dodos tālāk.
  12) Tālumā priekšā dzirdu bļāvienu- dzimt! Piestāju. Domāju, ja tie dullie te laukā taisās dzemdības rīkot, tad es pa ceļam- aizvedīšu pie dakteriem. Nekā. Latvijai vajagot atdzimt, šo atdzimšanas tekstu saraksta un partijas nosaukumā ielicis viens venerologs. Tagad visi kopā atkārto. Sarakstā dažs zināmāks, dažs ne, bet ausīs nākušās ziņas, ka saraksta līderis priekšvēlēšanu kampaņā uzmetis citus sarakstā, pretēji iepriekš sarunātajam tikai sevi popularizējot priekšvēlēšanu bezmaksas raidījumos, man nepatīk. Ja godīguma nav tagad, nevajag par tādiem balsot. Lai venerologs strādā profesijā. Lai dzimst veseli! Ja jeņķi saka, ka viņu karavīri pie mums būs gandrīz mūžīgi, darbs venerologam būs vienmēr. Arī bez Briseles. Traucamies tālāk, un redzu, kā profesors sāk konsultēt saraksta kolēģus. Kā sadzirdējis, ka būs vien jāstrādā veneroloģijā.
 13) Tālumā ceļa malā nokalnīte ar smiltīm. Tur rakstīts-Suverēna valsts. Tāda it kā ir Latvija. Atcerējos! Arī vienam sarakstam un partijai tāds pats nosaukums.  No nokalnītes atskrien bariņš saukdami- mums pirmais vēlētājs! Jāatzīst, ka saraksta otrā persona par suverenitātes simbola un instrumenta lata saglabāšanu cīnījās visiem iespējamiem līdzekļiem. Pat divus radiniekus iesaistot piketos, pasākumos. Šķiet, tas nav daudz, bet –cik izdarīja vairāk? Viens ir klusi pie sevis purpināt, otrs- darīt. Pats saraksts- garš un ar dažādu organizāciju pārstāvjiem. Nepatīk pēdējā laikā publiskā proporcionāli lielā krievu valodas lietošana publiskajā telpā. Pašam katram jāizlemj- balsot vai ne par šo-7.sarakstu. Es laikam tomēr nebalsotu. Pārāk svārstīgs viedokļos. Vēl līkums, tad kārtējais krustojums.
14) Ei! Pazīstami ļaudis! Cilvēki, kas, savos pamatdarbos iegrimuši, atrod laiku politikai, jaunu viedokļu piedāvāšanai. 4.saraksts.  Cilvēki visi zināmi. Katrs savā profesijā sasniedzis augstu līmeni. Neviens nav no tādiem, kam iztikas avots politika vai valsts amats. Sekmīgi savās profesijās, sasnieguši augstu profesionālo līmeni. Jā, partijas un saraksta nosaukums „Par prezidentālu republiku”. Jau vairāk kā gadu esmu kopā ar viņiem pats. Organizācijas nosaukums nav jauns, bet pēc iekšējām pārmaiņām tagad ir kodols, kuriem politika nav izdzīvošanas vajadzība. Vienkārši visi dzīvojam šeit, Latvijā, gribam te dzīvot. Tas, kā mūsu valsti vada esošie varas vīri un sievas, mūs neapmierina. Redzam ceļu un veidus, kā to mainīt. Jā, Eiroparlamentā lielu iespēju ietekmēt deputātiem nebūs, tomēr attieksmi un ne vienaldzību solām. Deputāti nevar un nedrīkst būt pretēji savas zemes iedzīvotājiem lemjoši. 4. Saraksta ļaudis māk gan uzklausīt, gan rast risinājumus. Man problēmu izvēlēties, par ko balsot nebūs, bet Jums?
Ir muļķīgi meklēt kaut ko labu Saeimas vircas bedrē. Ja virspusē kaut kas peldēs, tad tas būs sūds. Vērtīgais jāmeklē ārpus vircas bedres. Piedāvāju 4. Sarakstu vai profesora Brīvera dēļ-sesto.  Priekšā –ceļa gals- vēlēšanu iecirknis, kur var parādīt attieksmi vai arī ļaut saprast valdošajiem, ka vēlētāji ir viegli apmuļķojami, balsojot par tā sauktajām lielajām partijām.
Atgādināšu, ka ir muļķīgi, lai kādam ieriebtu, ņemt sarakstu un nevēlamos svītrot. Svītrotais saraksts tik un tā ir balss par netīkamajiem. Protestēt var tikai izvēloties citu, pieņemamu sarakstu. Vislabāk- pie varas nebijušajiem. Mana izvēle- 4.saraksts.
Protams, gribētu, lai pie varas esošie netiktu Briselē, gribētu, lai ļaudis iesaistās politiskās organizācijās, kuras nav saistītas ar esošo varu. Lai redzam pozitīvas pārmaiņas valstij.
 
Komentāri (0)  |  2014-05-21 11:14  |  Skatīts: 783x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ