" Ziemassvētku Roze" Neretas sociālās aprūpes centrā.


Koncertakcija " Ziemassvētku Roze" ik gadus sākas ar pirmo Adventa svētdienu un turpinās līdz pat Zvaigznes dienai.
  "Ziemassvētku Rozes" koncertos skan dziesmas no luteriskās Baznīcas Dziesmu grāmatas, atbilstoši katra mākslinieka izvēlētajam unikālajam aranžējumam, un dziesmas no viņu koncertrepertuāra. Koncertakcijas mūziķi ir ieraudzījusi Adventa un Ziemassvētku dziesmas mūsu laika acīm. Daudzas ierastas, citas ilgi nav dziedātas.
Akcija notiek jau desmito gadu. Ziemassvētku koncerti ir kā dāvana Latvijas novados dzīvojošajiem cilvēkiem Ziemassvētku laikā, un šogad tie notiks 15 vietās Latvijā.
   2. Adventa svētdienā akcijas ietvaros arī Neretas Sociālās aprūpes centrā muzicēja  grupas " Lauku muzikanti" mūziķi Inita Āboliņa un Normunds Ķietis. Neretiešiem Normunds zināms kā novadnieks,kas gan jau mazās dienās no Neretas devies prom, bet  dzimto pusi nav aizmirsis.
  Skanēja gan virtuoza akordeona spēle I.Āboliņas izpildījumā, gan ģitāras spēle un dziesma Normunda Ķieta sniegumā.
SAC telpas bija pārpildītas un ne tikai SAC iemītnieki un darbinieki,  bet arī  neretieši ,kuru ikdiena nav saistīta ar kādreizējo slimnīcas ēku, klausījās mūziķu sniegumu.
Neretas SAC turpina tapt  arī par nelielu kultūras norišu vietu, kas ir interesantas visiem Neretas un varbūt pat novada iedzīvotājiem. Tiesa, izskatās, ka turpmāk būs jāpierakstās iepriekš, lai tiktu iekšā vai jārīko atkārtoti pasākumi.
Paldies mūziķiem, luterāņu bīskapam E.Alpem un Neretas luterāņu mācītājam A.Pavlovičam par atbalstu pasākuma norisē! Paldies SAC darbiniekiem sākot ar vadītāju I.Riekstiņu par to, ka pasākumu baudīt ļāva arī Neretas iedzīvotājiem!
Šādas iespējas noteikti tiks izmantotas arī nākotnē.


Muzicē I.Āboliņa un N.Ķietis.


Apmeklētāji pilni uzmanības klausās koncertu.(Foto- U.Grietiņš)
P.S. Tiem,kas neredzēja un nedzirdēja!
Koncertakcijas ietvaros šogad vēl būs koncerts 23.decembrī Madonā. Varbūt vēl citur. Akcijas princips- iesaistīt zināmus, populārus māksliniekus. Sekojiet vietējai reklāmai!
A.B.
Komentāri (0)  |  2012-12-18 02:28  |  Skatīts: 1316x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ