Maskavas komanda Saskaņas Centram- eiro Latvijā jāievieš!


Saskaņas Centrs(SC) visu laiku Saeimā cīnījies pret eiro ieviešanu.Draudēja bloķēt likumu par eiro ieviešanu, rīkot referendumu, utt. Bet te pēkšņi 28. decembra rīta intervijā Latvijas radio SC vadonis Urbanovičs paziņoja, ka uz referendumu neaicinās.Tautas vairākums esot valdošo koalīciju ievēlējis, un lai tā tik strādājot. Interesanti, tad, kad bija nepārprotami skaidrs, ka vairākums noraidīs otro valsts valodu, SC referendumu atbalstīja.Tagad, kad vairums sabiedrības vēlētos tautas nobalsošanu par eiro,  un visticamākais rezultāts būtu tāds, par kādu it kā Saeimā SC cīnās, iepriekš solītais tiek aizmirsts. Arī Saeimas atlaišanu SC nerosinās. Ironiskā tonī Urbanovičs vēl noteica: Paši vēlējāt, tagad izbaudiet! Ņemot vētrā SC sakarus ar Maskavu, visticamākais, ka no turienes saņemta komanda-Euro nebremzēt! Jo tas atbilst Krievijas interesēm. Latvijas izpirkšanai nekontrolēti drukātie eiro, atšķirībā no lata, ir daudz izdevīgāki. Latvijas ekonomiska novājināšana tāpat nesatrauc ne SC, ne Maskavu. Viņu tālejošiem mērķiem tas var būt pat  izdevīgi. Nesaskaņas valdošo vidū dod iespējas SC pārdot savas balsis un daļēji ietekmēt politiku. Kā, piemēram- atcelt tautības ierakstus pasēs.Sociālistiskie un liberālie internacionālisti bija vienprātīgi.

  Tātad; sagaidāms, ka SC vārdos iebildīs pret eiro ieviešanu, jo rēķināsies ar sabiedrības noskaņojumu līdz pašvaldību vēlēšanām. SC savos nagos Rīgu paturēt gribēs, un centīsies parādīt, ka prot strādāt labāk par valstī valdošajiem.Šajā sakarā es  rīdziniekus neapskaužu. Maskavas izpalīgiem otra alternatīva ir jenoti ar nacionāliem nodevējiem. Jenoti ar sev raksturīgo cinismu ķersies pie iedzīvotāju dīrāšanas un jauniem sociāliem eksperimentiem. NA pa reizei pastīvēsies pretī, bet, kā parasts, piekāpsies. Jo fiskālā disciplīna un  cipari ailītēs tikai sev saprotamās kombinācijās tiks vērtēti augstāk par dzīvu cilvēku likteņiem un vajadzībām.
Jānis Drīksna, Talsi..

No mājas lapas redakcijas: 
Paldies Jānim par skaidro un precīzo situācijas analīzi. Kas atceras, atsauks atmiņā visas tās reizes, kad SC ir atstājis Saeimas sēžu zāli, nepiedalījies balsojumos, lai tikai valdošos paturētu amatos, lai tikai esošās valdības noturētos.Tagad droši Raivis Dzintars varēs kuluāros draudzīgi sist uz pleca Kabanovam, varbūt pat tautiski un draudzīgi trīsreiz sabučot. Ko tur karogs, ko tur puņķi,ja svarīgāko-eiro ieviešanu netraucē un netraucēs. Valdošo bizness var rullēt tālāk- bruģēts uz tautas kauliem un ciešanām- pa Pelšes,Pugo un Vosa iestaigāto ceļu uz Maskavas (ptu, Briseles, bet vai nav vienalga- princips jau tas pats) amatiem ,ceļu uz jauno savienību.
Šķiet argumenti, ka SC patiesi grib eiro .Jo, ja var darīt un nepieļaut, bet nedara-tātad-grib.
A.B. 

Komentāri (0)  |  2012-12-30 01:04  |  Skatīts: 1049x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ