Uzdevumi ārkārtas vēlēšanās ievēlētajai Saeimai.


  Arvien skaidrāks kļūst tas ,ka referendumam par lata saglabāšanu ir maz izredžu ‘izslīdēt” caur CVK sietam. Visdrīzāk ar vienu vai otru ieganstu to nepieļaus.  Ar to jārēķinās.
Pastāv mums pēdējā iespēja rosināt Saeimas ārkārtas atlaišanu. To var darīt partija, iesniedzot tautas nobalsošanas jeb referenduma projektu CVK  vai biedrība, kurā ir 10 dibinātāji. Savākt pašiem organizatoriem vajag tikai 10000 parakstu. Tas ir -10000 cilvēkiem-vēlētājiem būtu jāapmaksā notariāli apstiprinātais savs paraksts. Tas  ir iespējams, tas ir cerīgi, kaut tas nav- tikai.
  Skaidrs, ka jaunievēlētā Saeima strādās tikai gadu jeb esošās Saeimas atlikušo termiņu. Tas ir labi, jo  tad sabiedrība var veidot savu vēlēšanu sarakstu, kuram tā pati sabiedrība liktu šī darbības gada laikā veikt kādus konkrētus uzdevumus.
  Viens no šādiem jaunievēlētās Saeimas uzdevumiem varētu būt- eiro ieviešanas atcelšana. Ar tādu  mērķi atlasot cilvēkus  sabiedrības kopēji veidotam vēlēšanu sarakstam, līdzīgi kā LTF savulaik veidotajam sarakstam tos, kas ir par Latvijas neatkarību. Līdzība liela. Vai ne?
Otrs uzdevums, kas varētu būt svarīgs sabiedrībai-  lielāka ievēlētās varas atbildība saviem vēlētājiem. Lai šo realizētu, risinājumi var būt divi- 1922.gada vēlēšanu likuma atjaunošana vai arī mažoritāro jeb vienmandāta vēlēšanu apgabalu  izveidošana.
Trešais- veidot valsts attīstības plānu, kas atbilst nevis mistiskiem Māstrihtas kritērijiem, kuru ievērošana negarantē iedzīvotāju labklājību tikai eiro ieviešanu, bet gan veicina iedzīvotāju ekonomiskās aktivitātes, valsts reālu attīstību.
Varbūt ir vērts padomāt par Saeimas deputātu skaita atbilstību vēlētāju  vai valsts iedzīvotāju skaitam? Ja valdošie ir valsti notrallinājuši, cilvēku skaits krietni samazinājies, varbūt ir vērts padomāt par proporcionālu Saeimas deputātu skaita samazināšanu?
 Tam visam ir jēga tad, ja sabiedrība ir gatava nebalsot par šobrīd Saeimā sēdošajām partijām, meklēt citus cilvēkus, kuri spētu vismaz lielākajā daļā aizvietot šobrīd Saeimā sēdošos, kuri nupat precīzi parādīja, ka viņiem personīgi svarīgos balsojumos un viedokļos visi ir vienoti, neraugoties uz „partejisko” ,”ideoloģisko” un citu piederību. Pēdējie balsojumi labi parādīja, ka vienādi domā un rīkojas gan pseidonacionāļi un saskaņieši, jenoti un zagleristi,  bet ZZS kāri slienājas pēc atmestajām paliekām no varas galda. Visi vienādi un  par valsti un tās iedzīvotājiem domāt nespējīgi. Ne velti uzreiz pēc pēdējām vēlēšanām dažs pseidonacionāļu līderis zondēja neretiešu attieksmi pret valdību, kuru veidotu visas piecas Saeimas partijas. Vīlies aizbrauca, kad redzēja mūsu attieksmi.
Risinājums būtu –pieteikt CVK Saeimas ārkārtas vēlēšanas, jau parakstu vākšanas laikā veidojot alternatīvu, no esošajām un bijušajām varas partijām nepiederīgu cilvēku sarakstu.
Ir zināms, cik kandidātu vajag Latgalē, cik-Zemgalē, cik-Rīgā un Kurzemē, Vidzemē. Vēl, protams, ja domā par veiksmīgu procesa noslēgumu vajag arī savu valdības sastāvu, citas amatpersonas –vismaz ministriju ministru biroju līmenī. Lai vecie kurkuļi nemaitā tīro jauno ielieto ūdeni.
 Var izveidot virtuālus Latvijas vēlēšanu apgabalus, kad konkrēti katrā apgabalā aicināti tiek konkrētus novadus vai novadu grupas pārstāvoši cilvēki. Tāds iesākums vēlākajai ,maināmajai  vēlēšanu sistēmai. Ja sabiedrība nav spējīga to izdarīt vienoti vēršoties pret varas reptiļiem, tad runāt par cerīgu dzīvi mūsu zemē nav pamata. Cerēt uz šobrīd pie varas esošajiem nav pamata.
 Protams, viss ieteiktais nav viegli un bez problēmām izdarāms, risināms. To pierādīja jau līdzšinējā Kreiso patriotu darbība lata saglabāšanai. Ar mūsu pārstāvjiem runāt gatavi bija praktiski visi, bet problēmas sākās tajā brīdī , kad gribējām vienot kopīgā spēkā visus eiroskeptiķus. Tad  vieni teica- ja jūs kopā ar tiem, tad mēs nepiedalāmies. Līdzīgi teica citi. Skumji, bet tas ir iemesls, kāpēc biedrībā „Latvija par latu” Kreisie patrioti nav pārstāvēti vairs kā  biedrība, bet tikai konkrēti KP cilvēki. Mēģināsim arī citus ceļus  un iesim kopā arī ar citiem domubiedriem, lai turpinātu iesākto, nepametot jau padarīto pusratā.
  Brīžiem  ir tā , ka cilvēku ambīcijas neļauj kopīgi sadarboties,  kaut uz to tiešām visus aicinājām. Ceļš jāturpina. Varbūt-rosinot Saeimas atlaišanu? Jums ir zināmi cilvēki ,kuri varētu un gribētu nākt  jenotu, tuberkulozes slimo un citu Saeimas vājnieku vietā? Ja ir, ziniet tādus, sakiet, jo tas nav vienkārši- atrast cilvēku, par kuru balsotu trīs –četru novadu ļaudis. Lai tad pārējiem attiecīgā vēlēšanu apgabala vēlētājiem varētu teikt- mēs, mūsu  novadu ļaudis uzticamies  šim cilvēkam un aicinām jūs pārējos Zemgales( Kurzemes, Rīgas, Latgales vai Vidzemes- atkarībā no apgabala) vēlētājus atbalstīt mūsu izvēli un balsot par viņu. Jo ir skaidrs, ka publiski šādi atrasti cilvēki  nebūs plaši zināmi un bez uzticības citu novadu izvēlē nevarēs.
Padomājiet, vai tāds varētu būt risinājums? Jo tas būtu tikai uz gadu. Pēc tam uzticību attaisnojušie turpinātu, bet pārējie tiktu mainīti pret citiem, labākiem. Nepieminu esošās partijas, kuras atšķiras nosaukumos un iemācītajos publiskajos tekstos. Varam bez tām, vai ne? Mums  nav jāpārliecina tie, kas mūs ignorē, bet jāaizvāc no politikas.  
Pamatojums šis Saeimas atlaišanai varētu būt vienkāršs-tā ka vairākums  jeb 52 Saeimas deputātu reāli, eiro ieviešanas lēmumā balsojot, nobalsoja pretēji deputāta zvērestam vai solījumam, kurā solās stiprināt Latvijas valsts suverenitāti, balsojumā rīkojoties pretēji un nesaņemot tādai  rīcībai  vēlētāju mandātu.
Deputāta zvērests (solījums):
"Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.”[  
 
Komentāri (0)  |  2013-02-05 13:05  |  Skatīts: 1057x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ