Nodevīgā apvienība paziņo ,ka atsauc no tieslietu ministra amata Jāni Bordānu. Jenotu premjers pretī murmuļo, ka saskaņā ar partiju līgumu pēc nodevīgo paziņojuma Kāmim ir nedēļa lai prātotu. Ja atceramies, ka kaut kam notiekot valsts politikā un ekonomikā, jenotkāmis regulāri (lasot mediju vēstīto) ir pārsteigts, ir nesaprašanā, zināms laiks lai aptvertu notiekošo vai saņemtu gudrāku ļaužu (kādu, mūsuprāt, jenotijā nav) padomu, ir nepieciešams. Šī tradicionālā jenotkāmja stostīšanās ir arī laba laika vilkšana, lai 6.novembrī apstiprinātu valsts budžetu.
Tas, ka Bordāns ar savām jenotu atliekām bija saprātīgiem ļaudīm nesaprotamu iemeslu dēl ielīdis nodevīgās apvienības vēlēšanu sarakstā, ir skaidrs. Precīzāk- skaidrs, kāpēc tur līda Bordāns ar pārējām jenotu pārpalikumiem, bet nav skaidrs, kāpēc šos citas partijas prom aizsviestos savāca nodevīgo apvienība.*
Pēc tam, kad šīs jenotu daļas PS atliekas sevi bija piedāvājušas Zatleram. Kāpēc divu partiju (esošās jenotu un tolaik topošās reformnespējīgo) prom aizsviestās atliekas kā dārgumu savāca nodevīgie? Varbūt tā glaudīja pa ausīm, ka neskatījās uz topošo draugu pagātni un reālajiem darbiem?
Šobrīd ir tā, kā ir. Bordāns ir amatā, no kura viņa ministru prezidents jenotkāmis negrib laist prom, jo tuvs cilvēks- nesen vēl pagājušā sasaukumā Bordāns bija jenotkāmja padomnieks- ar algu. Nodevīgie grib Bordānu dabūt prom no amata, jo šobrīd jau atklāti ir saprotams, ka ministram ir TB/LNNK biedra karte, bet ne vēlme to saglabāt. To rāda reālā darbība, veidojot jaunu partiju. Tādēļ TB/LNNK izslēdz no savām rindām Bordānu. Par ministru ir kādas piecas partijas cauri izšļūcis Bordāns, kam reāli ar nodevīgajiem nav nekāda sakara.
Tā ka Bordāna noņemšanas iespēja bija jūtama un pastiprinājās, viltīgais latgalietis izmantoja mēdiju tiražēto maksātnespējas administratora bubuli, un, saprotot, ka tuvākajās dienās viņam ar celi pa pēcpusi, paziņoja, ka sakārtos maksātnespējas administratoru jomu.
Publiski tagad viss izskatās tā, ka nabaga latgali no amata grib nomest par maksātnespējas administratoru kaitināšanu. Bordāns publiski nodevīgo apvienību ir apspēlējis. Savukārt nodevīgajiem Bordānu, kas šobrīd publiski izskatās cietējs, jādabū prom no amata. Citādi viņi vēl vairāk stiprinās savu kā lupatu tēlu vēlētāju acīs un atbalstu turpinās zaudēt.
Vēl viena nianse. Iespējams, ka Bordāns ir jenotu iesūtīts kurmis jeb spiegs, kura noņemšanas iespēja bija jūtama jau ilgāku laiku. Lai glābtu mīļo Bordānu, jenotkāmis diezgan neloģiski demisionēja Grendi. Tagad izskatās, ka Grendes demisija bija gājiens, lai apgrūtinātu jau labu laiku iecerēto Bordāna atsaukšanu. Publiski tagad izskan, ka NA ir tikai nekvalitatīvi ministri, no kuriem vienu noņem prejers, bet otru- izvirzījusī partija. Sak, labu tai nodevīgajā nabagmājā nav.
Ja skatāmies septembra partiju reitingus, tad NA ar 6,5% šā gada laikā ir nokritusi par apmēram 3%. Nodevīgie tuvojas bīstamajai 5% robežai, kuru, izskatās, nākamajās Saeimas vēlēšanās nepārvarēs. Tas ir arī Dempatriotu biedrības partijas dibināšanas iemesls un šķiršanās no nodevīgajiem iemesls. Dempatrioti acīmredzot cer 12.Saeimas vēlēšanās palīst zem segas kādai citai partijai. Dempatriotu publiskie izteikumi (L.Cipule) liecina, ka viņu partneri var būt gan SC, gan jenoti. Tiks mēģināts atkārtot 11.Saeimas priekšvēlēšanu situāciju, kad piedāvājās kā kārtīgas emmas visiem, aizgāja pie tā, kas ņēma.
Bordāna sakarā interesanta ir arī jaunās kultūras ministres Melbārdes izvirzīšanas epopeja. Izskatās, ka arī kultūras ministres amatā nodevīgie ir apspēlēti vai pamatīgi pazemoti, jo viņu vecajai, aizgājušajai ministrei ne MK atzinību iedeva, bet topošajai jenotkāmis un citi valdošie apbalvojumus bēra kā no pārpilnības raga. Arī tas, ka jaunās ministres birojs tiek pamatīgi pārveidots , mainot amatpersonas, ir zīmīga lieta. Vitas Cīrules kā jenotlaiku ministrēšanas kulltūrā firmas zīmes atgriešanās ir zīmīga. Tāds mājiens, ka ministrija formāli būs nodevīgo pārraudzībā, bet reāli vadīs jenoti. Nodevīgie kārtējo reizi atsēdināti, ko šodien, iespējams, vēl paši nesaprot. Protams, pašreizējā situācijā nodevīgie nevar raut nost no krēsliem abus ministrus- tieslietu un tikko iecelto kultūras, bet ja izdodas aizvākt prom Bordānu, tad nebrīnīsimies, ka pēc kāda laika tāds pats liktenis var draudēt jaunieceltajai kultūras ministre, kad konkrētos lēmumos parādīsies viņas simpātijas.
Esošā situācija liecina, ka 12.Saeimas vēlēšanās mirušas un Saeimā neiekļuvušas partijas būs reformnespējīgie un nodevīgo apvienība. No esošajām balsis dalīs trīs dvīņi ar dažādiem nosaukumiem SC, jenoti un ZZS. Ja kāds balsos, tad vienalga par kuru no trim. Neviena no trim nav mums , iedzīvotājiem draudzīga. Repšisti pie varas jau bija, saviem amatiem algas pacēla, tautu no Latvijas aizdzina- arī balsot nav vērts.
Bordāna epopeja ar jebkādu rezultātu ir veiksmīgi nogremdējusi nodevīgos. Viņiem šī ir pēdējā Saeima ar deputātu krēsliem. Pašam Bordānam ar pārējo baru kādu valsts amatu gan jau atmetīs (Saeimas krēsli viņiem nav reāli), jo jenotiem šā gada vidū bezcerīgā situācijā tagad atkal ir iespēja uz kaut ko 12.Saeimā.
Ja nodevīgie 6.novembrī nobalso par valsts budžetu, tad jenotkāmis Bordāna demisiju var neprasīt. Ar jenotu un citu „labdaru” palīdzību publiski sašmucējušies nodevīgie pēc budžeta balsojuma jenotiem nav vajadzīgi. Mierīgi var atstāt Bordānu. Vienīgais, uz ko var spiest nodevīgie jenotkāmim- lai aizvāc no amata pirms 6.novembra. Citādi balsojumā NA budžetu var neapstiprināt. Citu argumentu nodevīgajiem nav. Savukārt, balsot pret budžetu- publiski neizdevīgi. Kod kurā pirkstā grib- visos sāp.
Gaidīsim 6.novembri. Ja līdz tam datumam Bordāns vēl būs amatā, valsts budžetu var gadīties pieņemt ar draugu SC palīdzību. Vai ZZS, kuriem to darīt būtu ļoti neērti, jo publiski apsolījuši nebalsot par budžetu.
* Publiski viņi it kā paši pameta Pilsonisko Savienību, bet visiem skaidrs- tāpēc ka tolaik atkal apvienotajā Jaunajā Laikā jeb Vienotībā bordārveidīgie būtu balasts, derīgs partijas biedru skaitam, bet ne reāli kandidāti uz valsts amatiem. Jo pirms 11.Saeimas ievēlēšanas jenoti necerēja uz tik vietām, cik saņēma. Topošajiem dempatriotiem tolaik nebija ne cerīgu vīetu jenotu vēlēšanu sarakstos, nekā.